Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bilingvní výuka na AHOL SOŠ již má tradici

– AHOL - SOŠ

 AHOL – Střední odbornou školu i v letošním školním roce opustili maturanti, kteří se v odborných předmětech vzdělávali bilingvní formou a kteří mají tuto skutečnost doloženu i v závěrečném vysvědčení. Jedná se o absolventy oborů Pedagogické lyceum (Psychologie), Diplomatické služby a Public Relations (Učební praxe) a Sportovní management (Marketing a management). Všichni se přitom shodují, že výuka klíčového odborného předmětu v angličtině byla sice náročnější, ale odbornou terminologii i zlepšené konverzační schopnosti v budoucnu zcela jistě uplatní – ať již při studijních pobytech v zahraničí nebo ve svém budoucím zaměstnání.

 

Dobrá znalost cizího jazyka je na AHOL – Střední odborné škole trvalou prioritou. Kromě bilingvní výuky jsou žáci každoročně v kurzech pořádaných školou připravováni ke složení certifikátů PET a FCE; žáci se účastní organizace soutěže pro ostravské základní školy Amazing Race, která prověřuje znalost anglického jazyka; angličtinu uplatní i při vzdělávacích pobytech v cizině, rovněž pořádaných každoročně školou a při škole působí konverzační klub vedený rodilou mluvčí. I to je důvodem, proč se řada absolventů chce angličtině věnovat i v rámci vysokoškolského studia.

 

Bilingvní výuku, která často stojí u počátku prohloubeného zájmu o anglický jazyk, AHOL – Střední odborná škola realizuje z neinvestiční dotace z rozpočtu statutárního města Ostravy.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz