Janáčkův máj

Moravskoslezský


Dětmarovickou elektrárnu navštívilo 1 747 lidí

Naposledy upraveno: 01.02.2013 13:10
žáci před elektrárnou na střeše u modelu elektrárny u hasičů

Jak se vyrábí elektřina a teplo v černouhelné elektrárně Dětmarovice si přišlo v loňském roce prohlédnout 1 747 návštěvníků. Nejvíce jich bylo z řad studentů středních škol. Nejvzdálenějšími návštěvníky byla Švýcarská delegace, která si elektrárnu prošla společně s vedením města Orlová.

 

 

„Dětmarovická elektrárna nevyrábí jen elektřinu, ale také teplo. Vytápíme města Orlová a Bohumín,“ říká ředitel elektrárny Vlastimír Kontrik a pokračuje: „zájem o zhlédnutí naší elektrárny nás těší, rádi jim ukážeme, jak se z uhlí udělá elektřina a teplo. Exkurze po elektrárně provádí naši nejzkušenější zaměstnanci.“

 

Jednou ze skupin, které vloni elektrárnu navštívily, byli žáci VIII. třídy ze Základní školy Jarošova z Havířova-Šumbarku. Spolu s nimi prohlídku absolvovala výchovná poradkyně a metodička prevence Šárka Zapalačová: „ Exkurze se žákům velmi líbila, protože se tak mohli podívat do tepelné elektrárny, o níž se učili ve fyzice. Udělali si představu o profesích, které jsou na takovéto elektrárně potřebné. Exkurzi jsem pro žáky vybrala v rámci spolupráce s  Agenturou pro regionální rozvoj v Ostravě v projektu „Technika nás baví“(mimo jiné žáci navštívili i Dlouhé Stráně za odměnu v technické soutěži). Ve spolupráci s touto agenturou budu nadále pokračovat, protože je velmi potřebné žákům zajímavými formami, ať už technickými soutěžemi, olympiádou či exkurzemi, přiblížit technické profese.“

 

V listopadu se elektrárna otevřela zájemcům v rámci akce otevřených dveří Týdne vědy a techniky. Přišlo 136 lidí ze škol v Orlové, Opavě, Frýdku-Místku, Raškovic, Bohumína, ale i soukromé osoby, které se o akci dozvěděly prostřednictvím médií.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz