Janáčkův máj

Moravskoslezský


Technici ČEZ Měření v Olomouci využívají ke své práci elektromobil

Naposledy upraveno: 14.11.2012 17:08
pod kapotou motor nehledejte elektromobil Peugeot iON předání klíčů od elektromobilu Spokojený uživatel pan Lubomír Tomášek přístrojový panel místo nádrže zásuvka Olomouc, 14. 11. 2012 - Elektromobil Peugeot iON je od dnešního dne k dispozici pracovníkům ČEZ Měření v Olomouci. Díky svým nízkým provozním nákladům, tichému provozu, nulovým emisím a především většímu úložnému prostoru jim bude pomocníkem při každodenních pracích.

 

Pracovníci ČEZ Měření v Olomouci si pro svou práci zvolili cargo verzi elektromobilu Peugeot iON a od dnešního dne ji využívají při svých výjezdech na montáže měřicích přístrojů či při kontrole jejich provozu. Cargo verze elektromobilu má podobné parametry jako verze čtyřsedadlová, pouze zadní sedadla nahradil větší úložný prostor. Díky tomu technici snadno přepraví veškeré potřebné nářadí a elektroměry.

 

Elektromobil jsme se rozhodli zakoupit na základě předchozích zkušeností, které s těmito vozy máme. Jejich provoz v rámci naší pracovní náplně a míst, kam se technici každý den vydávají, jsme testovali již od března letošního roku v Ostravě a osvědčil se. Všech výhod elektromobilu mohou při své práci využít kromě našich zaměstnanců v Olomouci i jejich kolegové v dalších krajských městech,“ říká Filip Secký, generální ředitel společnosti ČEZ Měření.

 

Po Olomouci využívají elektromobil také u ČEZ Měření v Pardubicích, Teplicích, Hradci Králové a Ostravě. U posledního jmenovaného města se jedná již o druhý elektromobil. S tím prvním najezdili ostravští technici ČEZ Měření za sedm měsíců jeho využívání tisíce kilometrů.

 

Elektromobil má nízké provozní náklady, jízda na 100 kilometrů vyjde zhruba na padesát korun. Při jízdě neprodukuje CO2, ani jiné emise a údržba je oproti automobilům na tradiční paliva jednodušší.

 

 

ČEZ Měření, s.r.o. člen Skupiny ČEZ, se zabývá službami v oblasti montáží a provozováním měřicích a spínacích přístrojů, sběrem, zpracováním a správou dat. Poskytuje služby v oblasti správy měřidel, ověřování a oprav měřicích přístrojů.

 

Technické parametry elektromobilu Peugeot iON

Peugeot iON je městský automobil, který je co do výkonu a nabízeného místa srovnatelný s běžným malým vozem se spalovacím motorem. 

 

·         Maximální výkon: 35kW (46,6k)

·         Typ akumulátoru: LiFePO4

·         Kapacita akumulátoru: 16kW

·         Životnost akumulátoru: 1500 – 2000 cyklů

·         Max. rychlost 130 km/hod

·         Max. dojezd 150 km

·         Délka: 3 480 cm

·         Šířka: 1 475 cm

·         Výška: 1 610 cm

·         Hmotnost: 1 080 kg

 

Projekt Elektromobilita Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ podporuje rozvoj elektromobility v České republice v rámci strategie FUTUR/E/MOTION. Kroky, které v tomto směru podniká, se týkají podpory užívání elektromobilů a poskytování komplexních služeb s vazbou na distribuční síť ČEZ. Cílem je přispět k rozvoji zcela bezemisní dopravy v Česku a testovat dopady elektromobility na distribuční síť. Do dnešního dne ČEZ nainstaloval celkem 32 dobíjecích stanic, a to převážně u infrastrukturních partnerů, tj. u obchodních center, supermarketů či městských částí. Stanice jsou v provozu nejen v Praze, ale také v Plzni, Ostravě, Trutnově, Hradci Králové a ve Vrchlabí.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz