Janáčkův máj

Moravskoslezský


ČPZP ekonomickou krizi ustála, počet klientů stoupá

České průmyslové zdravotní pojišťovně (ČPZP) se daří čelit dopadům pokračující hospodářské krize. Dokládají to výsledky hospodaření za rok 2011 i vývoj v letošním roce. Během loňska se počet pojištěnců třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR navýšil o 11 tisíc.

 

 „V loňském roce se všechny zdravotní pojišťovny musely vypořádat na jedné straně s nižším výběrem pojistného, který byl mimo jiné způsoben ekonomickou recesí a s tím souvisejícím růstem nezaměstnanosti, na druhé straně pak zvyšujícími se nároky na výdaje na zdravotní péči. Ty dobře hospodařící, kam patří i ČPZP, navíc naplnily zákonnou povinnost odvodu jedné třetiny svého zůstatku ve prospěch pojištěnců těch méně úspěšných.“ konstatoval finanční ředitel ČPZP Ing. Miroslav Nováček.

 

Upřesnil, že ČPZP poslala ze svých rezerv koncem minulého roku na tzv. „zvláštní účet přerozdělení“ částku 1,131 miliardy korun. „Našich klientů ani poskytovatelů zdravotní péče se tyto problémy nijak nedotkly. Všem, kteří to potřebovali, se dostalo lékařského ošetření a zdravotní péče, za kterou jsme zdravotnickým zařízením platili vždy řádně a ve lhůtě splatnosti,“ uvedl Ing. Miroslav Nováček.

Jak dodal, rozdíl mezi příjmy a výdaji dorovnala ČPZP ze zůstatků, které si odkládala v předchozích ekonomicky příznivějších letech.

 

Mírně zápornou bilanci očekává ČPZP také letos. Strategickým cílem do budoucna, který schválila Správní i Dozorčí rada ČPZP, však zůstává řídit bilanci příjmů a výdajů základního fondu zdravotního pojištění tak, aby zůstatek základního fondu nepodkročil cca 10 % ročního obratu pojišťovny. Kromě toho je ČPZP připravena poskytnout na preventivní programy v roce 2012 více než 110 milionů korun, na něž si vydělá realizací svých sankčních pravomocí a finančním umístěním dočasně volných finančních prostředků.

 

V současnosti registruje ČPZP cca 737 tisíc pojištěnců. V rámci zmíněných preventivních programů jim nabízí například unikátní motivačně preventivní program Bonus Plus a od letošního roku ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR nový produkt Karta života. Je to elektronická zdravotní dokumentace, která nejen usnadní přístup k výpisu zdravotní péče, ale dokáže pomoci i v případě ohrožení života.

 

 ČPZP se sídlem v Ostravě a s více než 737.000 pojištěnci je třetím nejvýznamnějším subjektem mezi zdravotními pojišťovnami v České republice. Na území celé republiky má 80 poboček.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz