Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bilingvní výuka na AHOL SOŠ

– AHOL - SOŠ

 14. 6. 2019 byla na AHOL – Střední odborné škole slavnostně předána maturitní vysvědčení v pořadí už 26. ročníku úspěšných absolventů. I v letošním roce školu opustili maturanti, kteří se v odborných předmětech vzdělávali bilingvní formou a kteří mají tuto skutečnost doloženu i v závěrečném vysvědčení. Jedná se o absolventy oborů Pedagogické lyceum (Psychologie), Ekonomika v multimediální sféře, Marketingová komunikace (Marketing a management a Komunikační dovednosti) a Sportovní management (Marketing a management).

Studium odborných předmětů v angličtině je klíčové pro budoucí uplatnění absolventa, což potvrzuje nejen fakt, že student zvládne použít odbornou terminologii i zlepšené konverzační schopnosti u zkoušky či v simulovaných podmínkách výuky, ale především už sedmiletá zkušenost s bilingvní výukou a využití jejích výsledků v praxi – tj. při studijních pobytech v zahraničí nebo v zaměstnání.

Dobrá znalost cizího jazyka je na AHOL - Střední odborné škole trvalou prioritou. Kromě bilingvní výuky jsou žáci každoročně v kurzech pořádaných školou připravováni ke složení certifikátů PET a FCE; žáci se účastní organizace soutěže pro ostravské základní školy Amazing Race, která prověřuje znalost anglického jazyka; angličtinu uplatní i při vzdělávacích pobytech v cizině, rovněž pořádaných každoročně školou a při škole působí konverzační klub vedený rodilým mluvčím.

Bilingvní výuku, která často stojí u počátku prohloubeného zájmu o anglický jazyk, AHOL - Střední odborná škola realizuje z neinvestiční dotace z rozpočtu statutárního města Ostravy.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz