Janáčkův máj

Moravskoslezský


AHOL´s Amazing Race 2017

– AHOL - SOŠ

 

7. 2. 2017 proběhl na AHOL – Střední odborné škole již druhý ročník soutěže Amazing Race určené pro žáky základních škol v Ostravě a nejbližším okolí. Jejich cílem bylo uskutečnit cestu kolem světa po anglicky mluvících zemích, která prověřila nejen jejich znalost angličtiny, ale i orientaci v dějinách a současnosti navštívených zemí, mezi nimiž v letošním ročníku coby hostitelská země dominovaly USA.

 

Účastníci soutěže prokázali své čtenářské zkušenosti při návštěvě literárního semináře na Harvardu či Yale, své znalosti dějin, geografie, sportu, hudby i tradic při vědomostních testech nejen o USA, ale i o Velké Británii a Irsku, uplatnili svůj postřeh a pohybové schopnosti při návštěvě australského národního parku, Havajských ostrovů, Texasu či Klondiku za zlaté horečky a setkali se s ikonami americké popkultury, jakými jsou Marylin Monroe nebo Elvis Presley – to vše v podání pedagogů a studentů AHOL – Střední odborné školy. V neposlední řadě si pak soutěžící otestovali i svou finanční gramotnost, protože za soutěže byli hodnoceni v aholských librách, které bylo v rámci poslední soutěže potřeba vyměnit v co nevýhodnějším kurzu za dolary.

 

Po dramatickém souboji nakonec zvítězil tým ZÁKLADNÍ ŠKOLY PORUBSKÁ.

 

Jako nejlepší jednotlivci pak byli po vědomostním testu vyhodnoceni:

1. Ondřej Pilous (ZŠ A. Hrdličky)

2. Michal Zima (ZŠ J. Šoupala)

3. Jan Bittner (ZŠ Provaznická)

 

Celá soutěž se uskutečnila pod záštitou Statutárního města Ostrava, Úřadu Městského obvodu Ostrava - Vítkovice, Úřadu Městského obvodu Ostrava – Jih a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje – starosta ÚMOb Ostrava – Vítkovice, pan Petr Dlabal a Ing. Radúz Mácha, ředitel Sdružení pro rozvoj MSK rovněž přijali naše pozvání a soutěž osobně zahájili. Spolu s nimi se slavnostního zahájení zúčastnili ředitel pobočky ČNB Ing. Ilja Skaunic, Ph.D., MBA, za kancelář zmocněnce vlády pro MSK, ÚK a KVK Ing. Pavlína Kaletová a také Mgr. Sylva Krčmářová Director of Studies, Cloverleaf Group.

 

Za cennou podporu při realizaci soutěže rovněž děkujeme Statutárnímu městu Ostrava a Úřadu městského obvodu Ostrava – Vítkovice; ceny pro výherce i účastníky dále věnovala společnost CTS, LASA STAV, Vítkovice Steel, ČNB, Dolní oblast Vítkovice, cukrárna OLLIES, CineStar, jazyková škola Cloverleaf, Úřad městského obvodu Ostrava - Jih a hotel Merkur. I jim patří naše díky jménem všech účastníků i realizačního týmu.


Blahopřejeme vítězům, děkujeme všem účastníkům a těšíme se na  AMAZING RACE 2018.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz