Janáčkův máj

Moravskoslezský


Jak se dělá elektřina a oslavy Dne dětí v Dětmarovicích

Naposledy upraveno: 28.05.2013 10:27
Občerstvení nechybělo

V sobotu 1. června je připraven pro širokou veřejnost pestrý program spojený s možností prohlédnout si elektrárnu zevnitř. Součástí oslav bude opět sportovně charitativní projekt Oranžové kolo Nadace ČEZ.

 

Oslavy začínají v 9 hodin dopoledne před elektrárnou a potrvají do 13 hodiny. Pro návštěvníky budou přistaveny autobusy, které vyjedou z Orlové. Doprava je zdarma a je zajištěna i zpět. Jako první je připraveno kouzelnické vystoupení Ondřeje Sládka. Po něm vyzve k tanci a zpěvu Míša Růžičková. Současně budou k dispozici nejrůznější atrakce a soutěžní stanoviště, skákací hrad, koloběžky, lukostřelba a řada dalších. Pro děti, které přijdou převlečeny za zvířátko, je připravena odměna. V celém průběhu dopoledne pak odborníci z elektrárny provedou zájemce po jejich provozech. Na vlastní oči tak uvidí, jak se dělá elektřina. „Myslíme i na potřebné říká Vlastimír Kontrik ředitel elektrárny a dodává: „Naši hosté budou mít příležitost šlapáním na oranžovém kole Nadace ČEZ podpořit Nemocnici v Karviné a Centrum sociálních služeb v Bohumíně. Ještě týž den si obdarovaní převezmou přímo na místě slavnostní šeky na částku, kterou určí návštěvníci svým šlapáním do pedálů dvou oranžových kol.“

 

Elektrárna Dětmarovice je svým instalovaným výkonem 800 MW největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje i v rámci celé Moravy. Spaluje černé uhlí, ze kterého vyrábí elektřinu a teplo. Ročně dokáže vyrobit okolo 2 500 000 MWh elektrické energie a více než 800 000 GJ tepla. Pro představu se jedná o spotřebu elektřiny okolo 100 000 domácností. Teplem pak zásobuje města Bohumín a Orlovou.

 

 

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz