Janáčkův máj

Moravskoslezský


Za fyziku zábavnější

Naposledy upraveno: 21.03.2013 10:21
jak zjirstit magnetizmus Lektorka  radí

Přerov – Místo za katedru včera zamířilo 25 pedagogů ze severomoravských základních a středních škol do školních lavic. Na celodenním vzdělávacím semináři pořádaném Skupinou ČEZ se v Přerově seznamovali s moderními metodami výuky přírodovědných předmětů i zajímavými fyzikálními experimenty. Program zajistila pro vyučující zdarma Skupina ČEZ v rámci svého vzdělávacího programu.

 

Vyučovat fyziku a další přírodovědné předměty zábavněji a názorněji – takové byly cíle vzdělávacího semináře pořádaného včera v Přerově. Načerpat inspiraci pro výuku přijelo celkem 25 pedagogů nejen z přerovských škol, ale také z Kroměříže, Otrokovic, Kojetína, Hranic a Hustopečí nad Bečvou. Během dopoledního programu si mohli učitelé prakticky vyzkoušet moderní výukové metody, např. jak děti naučit lépe porozumět čtenému textu, jaké jsou netradiční možnosti hodnocení žáků, jak s nimi pracovat ve skupině. „Přilákala mě možnost dozvědět se nové věci a naučit se jiné než běžné výukové metody,“ říká Miroslava Burešová, která na seminář přijela ze Základní školy v Brodku u Prostějova. Doplňuje ji Miroslav Kovařík, vyučující fyziku na Základní škole v Kojetíně: „Chci se dozvědět více o výukových materiálech využitelných v hodinách fyziky.“ Odpolední část semináře nabídla prakticky zaměřenou Fyzikální dílnu. Účastníci se stali „experimentátory“ a sami pod vedením lektora připravovali jednoduché, ale zároveň efektní fyzikální pokusy. Přínos této části semináře ohodnotila Jana Mrvová ze Základní školy Svisle v Přerově: „Učím fyziku a ve svých hodinách se snažím dělat co nejvíce pokusů a zapojit do nich i děti. Určitě se mi budou hodit návody na zajímavé experimenty z tohoto semináře.“

 

Seminář pro pedagogy připravila energetická společnost ČEZ. „Dobře si uvědomujeme, že fyzika je pro některé děti obtížným předmětem. Na seminářích proto nabízíme pedagogům návody, jak podat výuku atraktivně a současně jak žáky naučit co nejvíce. Osmiletá zkušenost s těmito semináři potvrzuje, že tuto aktivitu pedagogové velmi vítají,“ doplňuje Marie Dufková, vedoucí vzdělávacího programu ČEZ. Na Moravě se podobné semináře doplněné o fyzikální experimenty nebo exkurzi do elektrárny letos uskutečnily v Ostravě, Dětmarovicích, Hodoníně, Brně a v Přerově.

 

Vzdělávací program založila energetická společnost ČEZ před 20 lety s cílem zvýšit zájem mládeže o studium technických oborů a v budoucnu případně o zaměstnání v této oblasti. Učitelům nabízí účinnou pomoc při zapojování fyzikálních témat do školních vzdělávacích programů. V roce 2006 získaly semináře vzdělávacího programu společnosti ČEZ akreditaci Ministerstva školství a tělovýchovy ČR. Veškeré vzdělávací aktivity jsou poskytovány bezplatně nebo za symbolické ceny. ČEZ je jedinou českou průmyslovou společností, která poskytuje tak dlouhodobý program na podporu vzdělávání.

 

Kontakt ČEZ:

Marie Dufková, koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ

Tel.: 211 042 681, e-mail: marie.dufkova@cez.cz

www.cez.cz/vzdelavaciprogram

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz