Janáčkův máj

Moravskoslezský


Knihovna v Bílovci hledá jméno pro svého skřítka knihomola

 Slavnostní otevření městské knihovny a centra pro seniory v Bílovci bude v sobotu 5. prosince kromě jiného provázet čertovská show, zdobení vánočního stromu řetězem přání i vánoční zvyky se skřítky Picmochy. A nejen to!

            „Tato v podstatě celodenní akce bude skvělou příležitostí seznámit se s prostorami nové knihovny, které v 16.45 hodin požehná pan farář," zve do zrekonstruovaného objektu Pavel Mrva, starosta města Bílovce, a předává slovo faráři Lumíru Tkáčovi: „Přestože se v průběhu staletí měnil způsob záznamů, od papyrusových svitků přes knihy až k dnešním elektronickým čtečkám, touha po poznání a radost z četby je stále stejná. Přeji všem návštěvníkům knihovny v Bílovci, aby tyto nové prostory pro ně byly inspirací k setkávání, k vzdělávání a k četbě."

            A jaká by to byla knihovna bez autogramiády autorů knih? Ta bílovecká se bude konat ve 14 hodin a potěší zejména příznivce spisovatelek Lenky Rožnovské a Zuzany Pospíšilové, které budou jejími hlavními protagonistkami.

            Kromě toho organizátoři celodenní akce připravili v objektu knihovny několik stanovišť s různými tématy. A tak dojde na objevování kouzla starých rukopisů, v multifunkční přístavbě bude ke zhlédnutí slideshow o historii knihovny i výstava fotografií Tomáše Ocáska, svou zručnost si návštěvníci ověří u stanoviště s patchworkem a dětský koutek obsadí skřítci Picmochové s kolegou knihomolem, který zatím nemá žádné jméno. „Bude to především na dětech, které mohou své návrhy během slavnostního dne vhodit do připravené truhličky. Kdo by se tedy chtěl o pojmenování skřítka pokusit, musí v sobotu 5. prosince zavítat do naší nové knihovny. Na vyhodnocení se bude podílet i sama autorka Picmochů, která z návrhů vybere jméno pro nového maskota knihovny," upřesňuje Eva Ševčíková, ředitelka bíloveckého muzea, kde mají skřítci Picmochové svůj domov. A dodává, že Ivanka Vajdová, autorka Picmochů, povede 5. prosince v knihovně tvůrčí dílnu.  

 

 

 

 

Kontakt:

Mgr. Šárka Seidlerová, pověřená medializací města Bílovce

mobil: 731 181 238, e-mail: seidlerovas@seznam.cz

Foto: Jiří Velký

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz