Janáčkův máj

Moravskoslezský


Kulihrach děti vzdělává i baví

 Nezbedný klučina jménem Kulihrach se stal oblíbencem dětí v mateřských školách, které doposud absolvovaly preventivní projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny. Projekt s názvem Dávej bacha na Kulihracha, který odstartoval 13. května letošního roku, se zaměřuje na prevenci dětských úrazů. Jeho cílem je upozornit na výskyt zbytečných úrazů a naučit děti, jak se jim dá předcházet.

Přednášky již proběhly v mateřských a základních školách ve Frýdku-Místku, Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm, mezi dětmi je o ně velký zájem, stejně jako o výtvarnou soutěž na téma „Kulihrach sportuje, ale bezpečně!“. „Jsou zvídavé, spontánně reagují a velmi rády s Kulihrachem soutěží,“ komentovala Edita Kozinová, odborná garantka projektu RBP ZP a ředitelka rodinného a komunitního centra Chaloupka, jehož lektoři přednášky na školách a ve školkách vedou. 

Lubomír Káňa, ředitel Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, je rád, že se projekt posunul do fáze hravých přednášek přímo u dětí, a doplňuje: „O přednášky je velký zájem. Jejich prostřednictvím chceme v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji motivovat děti, aby se vyhýbaly nebezpečným situacím, dodržovaly zásady bezpečného chování a lépe tak pečovaly o své zdraví“.

Děti jsou v rámci přednášek upozorňovány na rizikové situace, přímo si je přehrávají a hravou formou se tak seznamují s tím, jak mohou některým zbytečným úrazům předejít. Podpůrnými materiály jsou pak pro ně zábavné omalovánky s Kulihrachem a s poučnými básničkami, pexeso, box na svačinu s desaterem bezpečného chování nebo informační brožurky.

Více o projektu se dozvíte na webových stránkách  http://www.kulihrach-rbp-zp.cz/, z profilu na facebooku http://www.facebook.com/davejbachanakulihracha nebo prostřednictvím call centra, jehož operátoři jsou k dispozici každý pracovní den od 8 do 18 hodin na číslech +420 725 394 785 a +420 725 015 375.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz