Janáčkův máj

Moravskoslezský


Dni záhrad na zámku Schloss HOf

– turistický portál www.kamkam.eu
Naposledy upraveno: 14.05.2012 22:14

V dňoch 17. až 20. mája ( štvrtok – nedeľa) opäť pozývajú pracovníci a organizátori záujemcov na veľkolepé podujatie. Dni záhrad sa konajú po úspešných predchádzajúcich rokoch  tento raz

počas  štyroch dní. Podujatie tak ako po iné roky, bude tým pravým lákadlom pozrieť si exkluzívne aranžovanie záhrady, nakúpiť si cibule, rastliny, či len tak prísť pokochať sa barokovou krásou a  nazbierať inšpiráciu.

 

Takmer 60 vybraných záhradníkov, aranžérov, domáce i zahraničné exotické rastliny čakajú na návštevníkov v barokovom zámku Schloss Hof.

 

Keramika, doplnky pre záhradu či vidiecky domček, umelecké remeslá, praktické tipy od profesionálov, i samotná záhrada barokového zámku, to bude magnetom počas tohto podujatia. Pracovníci zámku Schloss Hof budú tento raz v úlohe poradcov, informátorov. Pod mottom „Dávať a brať“ sa bude konať veľká burza kvetov a rastlín, cibuliek, semien z vlastnej záhrady, ktoré si môžete vymeniť  s ďalšími pestovateľmi, či tými, ktorí majú záhradu ako hoby.

 

Čo je dobré vedieť a čo je nádherné

V rámci zaujímavých tematických prehliadok cez bylinkovú záhradu  prezradí striga zo Schloss Hofu venujúca sa bylinkám,  praktické tipy na výsadbu, použitie a starostlivosť , ako chutia divoké byliny, koreniny a ako pôsobia liečivé bylinky na organizmus. Prehliadky záhrad vedú cez nádherne naaranžované zákutia, pri nich určite stretnete nejedného obyvateľa zámku.

 

Prednášky o rastlinách, farebné biologickej ochrane rastlín, farebné sny pre malé záhradky alebo záhrada, z ktorej sa dá všeličo zjesť a všeličo iné. O tipy a rady sa okrem iných postarajú aj expertky, pani  Veronika Walz a pani Elfriede Lungenschmied. Prvý raz sa predstaví so svojimi maliarskym botanickým umením pani Barbara Schoberberger.

 

Pôžitky pre mladých i starých

Ten, koho lákajú aj kulinárske dobroty, ktoré  budú z regiónu v rôznych stánkoch môže denne od 10 do 17 hodiny ochutnať ovocné špeciality ale si ich aj samostatne pripraviť v tzv. marmeládovej kuchyni. Mládež má zasa možnosť  sa kreatívne zabaviť na workshope, na ktorom si môže každý mladý muž či slečna  vytvoriť  vlastné záhradné dielo.

 

Priestor pre hranie sa láka na rôzne hry a koníky poníky ochotne odvezú na svojich chrbtoch nejedno dieťa. V zoologickej záhrade zasa deti môžu pohladkať kozičky, ovečky, či len sa pozerať na domáce zvieratká.

 

 

Staňte sa krstným otcom záhrady

Týmto tohtoročným podujatím  zámok Schloss Hof  štartuje do leta plného zážitkov zo záhrady.  Krásu barokovej záhrady umocní ešte aj možnosť vypestovať si rôzne druhy kvetov s podporou organizátorov. Keď si vyberiete jednu rastlinu a budete sa o ňu starať, z mnohých napríklad Olea europea (olivu)  alebo  bobkový list  Laurus nobilis alebo  Punica granatum (granátové jablko), prispejete  tak k starostlivosti a kultivovaniu  a zberu rastliniek, tak ako to kedysi robil princ Eugen Savojský. Viac informácií nájdete na: www.schlosshof.at.

 

Dni záhrad na zámku Schloss Hof

17. – 20. máj 2012, denne od 10 - 18 hodiny

Denná vstupenka: dospelý € 11,- | dieťa & mládež od  6–18 rokov € 7,50 |

Deti pod  6 rokov vstup voľný | vstupenka pre rodinu (2 dospelí, max. 3 deti) € 29,50

 

Najbližšie podujatie na zámku Schloss Hof:

26. máj: Kulinárska cesta časom pri zotmení

1.jún: Kurz varenia „ Baroková radosť z dobrôt“

8. jún: Krimi divadlo s večerou

Vstupenky pre všetky podujatia na: www.oeticket.com

Schloss Hof je otvorený do 4. novembra 2012 a to denne od 10 – 18 hodiny, www.schlosshof.at

 

Ďalšie informácie pre novinárov:

B.H.PUBLIC RELATIONS & PROMOTION s.r.o.

Tel:+421 905 648 207, beata@bhpromotion.sk, Mgr.Beata Havranová,
 + 421 915 771 092,
prokop@bhpromotion.sk, Mgr. Prokop Slováček

 Fax: + 421 2 544 340 12

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz