Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bohumínský taneční klub zabodoval na mistrovství České republiky

 

Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín si z největší taneční tour v České Republice Czech Dance Masters přivezl neuvěřitelných 30 zlatých, 20 stříbrných a 6 bronzových medailí a titul mistra mistrů! Soutěž, prostřednictvím níž porota udílí nejen tituly mistrů České republiky a rovněž nominace pro mistrovství Evropy a světa, se uskutečnila o uplynulém víkendu v Průmyslovém paláci Praze.

Czech Dance Master se zúčastnilo zhruba 20 000 tanečníků, což je až 1000 soutěžních choreografií z tanečních klubů ze všech koutů České republiky. Bohumínský soubor přivezl do Prahy celkem 74 choreografií, z toho 14 velkých formací, ostatní byly choreografie sólistů, duet a malých skupin, a to ve všech věkových kategoriích.

Připravit tak velké množství choreografií, kostýmů a v některých případech i kulis a rekvizit není vůbec jednoduché. Poslední týdny před soutěží jsme trénovali opravdu hodně a nebýt rodičů, kteří nejen trpělivě vozili děti na tréninky, ale dokonce se aktivně zapojili do tvorby kulis, zdobení kostýmů a dalších pomocných prací, určitě bychom nezvládli nacvičit tolik choreografií a na takové úrovni. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat za spolupráci a píli,“ komentuje úspěchy trenérka a choreografka klubu Lenka Krčová.

Taneční tour Czech Dance Master byla slavnostně ukončena v neděli 26. května prestižním galavečerem, který nesl název MISTR MISTRŮ 2019. V tento večer se proti sobě postavilo v každé věkové kategorii (děti, junioři a dospělí) TOP 10 choreografií, novopečených mistrů České republiky, napříč tanečními styly, to znamená, že tančili například tap, couple, belly, streetové nebo contemporary formace proti sobě. VIP porota, která je každoročně složena z tanečních odborníků a ze známých osobností z oblasti showbyznysu, sportu a kultury, z partnerů a vzácných hostů, pak vybírá z každé kategorie absolutního vítěze, tzv. MISTRA MISTRŮ, který obdrží finanční a hmotné ceny.

Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín měl na tomto galavečeru hned pět choreografií, z toho dvě dětské (show a contemporary), jednu juniorskou (show) a dvě dospělácké (show a modern). Titul mistra mistrů se podařilo vybojovat dětské contemporary formaci Pečujte o ni… Je jen jedna. Děti si ze soutěže odvezly nejen spoustu zážitků, neskutečných emocí, ale i nádherné ceny.

Bohumínský taneční klub si na Czech Dance Masters vybojoval mimo jiné i nominace na mezinárodní soutěže, tou první, kterou absolvuje, je mistrovství Evropy v jazz dance a contemporary. To se uskuteční už v polovině června v Praze.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz