Janáčkův máj

Moravskoslezský


Jaká byla konference k mezinárodnímu projektu SOS.NET?

– www.rpic-vip.cz
Naposledy upraveno: 10.07.2012 12:00

V rámci mezinárodního projektu SOS.NET pořádala firma RPIC-VIP na konci letošního června tzv. diseminační konferenci na téma Rozvoj kompetencí žáků a studentů v českých i zahraničních školách. Akce se konala v seminárním centru Akademie v Ostravě.

Účastníky přivítal ředitel společnosti RPIC-VIP, Zdeněk Karásek, který také prezentoval informace o projektu Kompetence pro život. Cíle tohoto projektu jsou úzce spjaty s cíli projektu SOS.NET (www.sostrainer.eu). Oba projekty jsou zaměřeny na rozvoj měkkých dovedností u žáků a studentů v rámci jejich vzdělávání. Dalším bodem programu bylo představení projektu SOS.NET a celkové shrnutí dosažených výsledků za období trvání tohoto projektu. Na toto téma navazovala také prezentace Kateřiny Salamonové, učitelky ze Střední školy společného stravování v Ostravě - Hrabůvce, která přednesla svou osobní zkušenost se začleněním rozvoje měkkých dovedností do výuky a také jaké jsou reakce jejich studentů na různá cvičení, jež probíhají ve výuce. Důležitost rozvoje měkkých dovedností při hledání zaměstnání prezentovala Jindřiška Karásková ze společnosti Specialist Service. 

Po obědě měli účastníci možnost se zapojit do jednoho ze dvou workshopů, a to buď na téma Řešení problémů, jenž vedl Stanislav Knob, anebo na téma Koučink v pedagogické praxi, který vedla Zuzana Vajďáková. 

S informací o konání konference bylo celkově osloveno zhruba 250 osob, ale vzhledem k termínu na konci školního roku, který kolidoval s jinými školními aktivitami spojenými s koncem roku, se nakonec na konferenci dostavilo asi 60 lidí, zejména z řad pedagogů, studentů a pedagogických specialistů z Ostravské univerzity. Nicméně ohlasy účastníků byly kladné a mnoho z nich se zmínilo, že bylo pro ně zajímavým zjištěním, že s ryze českým didaktickým materiálem již pracuje několik evropských zemí a také projevili zájem o získání více informací o pokračujícím projektu Kompetence pro život (www.kompetenceprozivot.cz).


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz