Janáčkův máj

Zlínský


Sportovní úrazy mají často stejného jmenovatele

 

Zlomeniny končetin, natažené a natržené svaly, odřeniny a poškozené klouby patří mezi nejčastější sportovní zranění. Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny. Za naprostou většinou sportovních zranění stojí podceňování únavy a nevyužívání chráničů a sportovních přileb a v neposlední řadě přetěžování organismu.

 

S příchodem jarního počasí opět vrcholí běžecká horečka, která přibližně před dvěma lety zaplavila Česko a přechodně odsunula do pozadí další populární sporty jako například cyklistiku nebo in-line brusle. Mezi evergreeny běžeckých úrazů patří zranění kolen a velmi bolestivý zánět Achillovy šlachy. Ten vzniká po enormním fyzické zátěži, na kterou nebyl organismus připraven. Nezáleží přitom, jestli jde o běžce začátečníka nebo zkušeného běžce, který si naordinoval příliš vysoké tréninkové dávky a opomněl dostatečnou rehabilitaci.

 

Právě správná rehabilitace a kvalitní odpočinek tvoří podle oslovených odborníků základ kvalitního a dlouhého sportovního života. Nedostatečně zregenerovaný či unavený člověk se vystavuje vyššímu riziku úrazu. „Zejména bruslaři a cyklisté v případě nedostatečné regenerace riskují závažnější poranění. V případě cyklistů jde především o zlomeninu klíční kosti a u bruslařů o pohmožděná či zlomená zápěstí,“ upřesňuje dále tisková mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

 

Dalším nešvarem je nevyužívání chráničů a sportovních přileb. Přestože helma patří mezi standardní vybavení většiny aktivních cyklistů, mezi in-line bruslaři si takovou popularitu nezískala. „Z hlediska prevence je helma jednou z nejdůležitějších ochranných prvků. Prokazatelně zmírňuje následky těžkých pádů, které mohou v nejhorším případě skončit smrtí,“ varuje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny. 

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna rovněž eviduje nárůst zájmu o cestovní pojištění. „Vedle klasického cestovního pojištění, které kryje náklady na léčbu úrazů vzniklých při běžných rekreačních sportech, vzrůstá i poptávka po připojištění i pro adrenalinové sporty. Našim klientům doporučujeme sjednat si úrazové pojištění i pro cestování po ČR. To kryje trvalé následky úrazu a smrt úrazem,“ uzavírá tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je silná a stabilní veřejnoprávní instituce se sídlem v Ostravě a celorepublikovým působením. Má 1,2 milionu pojištěnců a patří mezi tři nejvýznamnější zdravotní pojišťovny v České republice.Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz