Janáčkův máj

Moravskoslezský


Beskydami se budou v pátek rozléhat výbuchy cukru, mouky i hliníku

 Nejuznávanější odborníci na bezpečnost nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí se ve čtvrtek 7. dubna sjedou do horského hotelu Bezruč v Malenovicích, kde se bude konat jubilejní 15. ročník mezinárodního semináře Bezpečnost elektrických zařízení a ochrana zdraví zaměstnanců se zaměřením na rizika nebezpečí výbuchu, požáru a prevence.

 

            Přítomní hosté budou mít možnost se seznámit například s novými požadavky norem a se zkušenostmi z provozu, dozví se o možnostech ochrany před bleskem, a to i prostřednictvím praktických příkladů, získají podrobnosti o instalaci bezplamenného zařízení pro uvolnění výbuchu a také o zavádění požadavků nařízení vlády 406/2004 Sb. do průmyslové praxe a další informace. Atraktivitu dvoudenního semináře, kterého se loni zúčastnilo okolo 170 lidí, zvýší jako každý rok i tradiční názorné ukázky výbuchů vybraných výbušných vzorků. Ty proběhnou v pátek 8. dubna zhruba v 11.30 hodin na parkovišti za hotelem. V malebné obci pod Lysou horou tak bude bouchat například cukr, mouka, uhelný prach nebo i hliník.

Novinkou jubilejního ročníku semináře s názvem Bezpečnost elektrických zařízení a ochrana zdraví zaměstnanců se zaměřením na rizika nebezpečí výbuchu, požáru a prevence.  je rozšíření praktických ukázek nejrůznějších bezpečnostních opatření. Kromě názorné ukázky výbuchů vybraných vzorků výbušnin tak budou mít účastníci semináře možnost po celé páteční dopoledne sledovat ukázky například měření antistatických podlah a povrchových napětí, měření a hodnocení přepěťových ochran, uvidí model systému na potlačení výbuchu HRD a automatického hasicího systému FIREPRO a další zajímavosti.

            Akce, na níž přijali pozvání například předseda Moravskoslezského elektrotechnického svazu Ing. Mečislav Hudeczek, Ph.D., a docent Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava doc. Dr. Ing. Miloš Kvarčák, se uskuteční pod záštitou ostravské akciové společnosti VVUÚ a odborných garantů IRIS Elektro a RSBP.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz