Janáčkův máj

Moravskoslezský


MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ JAKO PRVNÍ VSADIL NA ELEKTROMOBILY

Naposledy upraveno: 27.03.2013 12:51
elektroskútr MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ JAKO PRVNÍ VSADIL NA ELEKTROMOBILY

 

Moravskoslezský kraj se stal na počátku tohoto týdne novým partnerem Skupiny ČEZ v projektu elektromobility. Na základě spolupráce získají zástupci kraje dva elektromobily Peugeot iON, před budovu úřadu bude instalována dobíjecí stanice pro elektromobily a kraj se aktivně zapojí do propagace elektromobility jako formy čisté dopravy.

 

Rada Moravskoslezského kraje schválila Memorandum o spolupráci se Skupinou ČEZ. Zástupci nejvýchodnějšího kraje České republiky získají v rámci projektu Elektromobilita ČEZ dva elektromobily Peugeot iON. Vozidla dostanou v květnu 2013 a budou je mít k dispozici na dobu tří let. Zaměstnanci krajského úřadu využijí elektromobily při plnění svých pracovních povinností, zejména pro jízdu po Ostravě a v jejím blízkém okolí.      

 

„Moravskoslezský kraj je historicky prvním krajem, který se stal naším partnerem při propagaci elektromobility. Jedním z prvních konkrétních společných plánů je výstavba veřejné dobíjecí stanice před budovou krajského úřadu. V Ostravě už máme dobíjecí stanice dvě a chceme jejich počet postupně navyšovat. Skupina ČEZ také provozuje v Ostravě dva elektromobily pro běžné pracovní úkoly techniků společnosti ČEZ Měření,“ upřesňuje podobu spolupráce Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie společnosti ČEZ.

 

Náklady na instalaci a provoz dobíjecí stanice před budovou krajského úřadu si mezi sebou oba subjekty rozdělí. Kraj uhradí výstavbu přípojky elektrické energie a s tím spojené práce, ČEZ nainstaluje stanici a zaplatí náklady na zde odebranou elektřinu.

 

„Pro spolupráci jsme se rozhodli v rámci svého zodpovědného působení v oblasti životního prostředí, které je v souladu s environmentální politikou a cíli, jež si kraj stanovil v rámci systému EMAS, tj. Eco Management and Audit Scheme. Automobily na tradiční paliva používáme denně při vyřizování pracovních povinností. Při jejich výměně za elektromobily se výrazně sníží produkované emise, hlučnost i náklady na provoz,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.       

 

Po úspěšné spolupráci s různými subjekty z komerční sféry se do projektu Elektromobilita ČEZ začínají zapojovat i města a kraje. Dlouhodobě je partnerem projektu město Vrchlabí a prvním krajským městem, které se k projektu připojilo, byly Pardubice. Z krajů je prvním Moravskoslezský kraj.


Dalšími partnery Skupiny ČEZ v projektu Elektromobilita ČEZ jsou například města Vrchlabí, Cerhenice a Dolní Břežany či společnosti McDonald’s, Tesco, Kaufland, Škoda Auto, Peugeot a jiné. V současnosti jezdí v rámci projektu Elektromobilita ČEZ po celé České republice 40  elektromobilů.   

 

Projekt Elektromobilita ČEZ

Skupina ČEZ podporuje koncept elektromobility v souladu se strategií FUTUR/E/MOTION. Kroky, které ČEZ v tomto směru podniká, se týkají podpory užívání elektromobilů a poskytování komplexních služeb s vazbou na distribuční síť ČEZ. Cílem je přispět k rozvoji zcela „bezemisní“ dopravy v České republice a testovat dopady elektromobility na distribuční síť.

 

Do současnosti ČEZ nainstaloval více než 30 veřejných dobíjecích stanic, a to převážně u infrastrukturních partnerů, tj. u obchodních center, supermarketů či městských částí. Stanice jsou v provozu nejen v Praze, ale také v Plzni, Ostravě, Trutnově, Hradci Králové a ve Vrchlabí. Výstavba dalších dobíjecích stanic probíhá, otevřeny budou v první polovině roku 2013.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz