Janáčkův máj

Moravskoslezský


Opavská kapela 2-R pokřtila své první CD

– předseda správní rady Studio STA
Naposledy upraveno: 17.11.2013 22:14
Autor: STA/Julia Rusková

 Opava Mladí hudebníci z kapely 2-R zahráli v opavském Music clubu 13. Při koncertu pokřtili své první životní CD.

Tentokráte pětičlenný hudební tým přicházel na podium v sobotu 16. listopadu o půl deváté večer za velkého aplausu, aby uvedl svůj významný koncert. Samotní fanoušci opavské kapely 2-R přivítali zpěváka a kytaristu Lukáše Poláka, neopomněli ani na Martina Cibulku, který hraje na elektrickou kytaru a obstarává vokály a zároveň tleskali i baskytaristovi Štěpánu Dostálovi, jejich „mamince“ Martině Davidové, kterou každý mohl zahlédnout za klávesami a za bicími se představil Tomáš Pavlíček.

První CD kapely pokřtil Radek Vráblík

Kapela 2-R v Music clubu 13 v Opavě odehrála své songy Adresář, Musím ti říct, Kde tě mám, Každým krokem, Jedna z mála, Postrádám a Nezbývá čas. Uprostřed koncertu ale přišla slavnostnější chvíle. Na hudební podium přivítali mediálního zástupce Studia STA Radka Vráblíka, který kapele připomáhá s propagací, přípravou videoklipu a zároveň společně s kapelou pokřtil jejich první CD pod názvem Nezbývá čas.

„Bylo mi ctí, pokřtít kapele jejich první CD. Zároveň jsem se usmál nad názvem, protože zcela vystihuje naše každodenní „problémy“ s časem, při našich aktivitách. Přeji kapele mnoho úspěchů a hodně zdaru do vrcholného světa showbyznysu,“ řekl zástupce výkonné ředitelky Studia STA Radek Vráblík.

Kapela roztančila hudební club

Večerního koncertu si fanoušci opravdu hodně užívali. Tančili, zpívali a fandili. „Kapela 2-R předčila mé očekávání. Líbilo se mi, jak jsou i během koncertu spojeni s diváky a komunikují s nimi. Byl to skvělý koncert a jsem ráda, že jsem mohla být u toho, když křtili své první CD. Myslím, že mají před sebou skvělou kariéru,“ pochvalovala si jejich fanynka Julia Rusková z Krnova.

Parádní koncert si užila i samotná hudební skupina. „Představoval jsem si, že to bude nudné a lidé nepřijdou, ale ono to bylo jinak. Lidem jsme se líbili, bavili je svými songy a byla parádní atmosféra. Koncert hodnotím jako velice povedený, ba i náš nejlepší výkon, který jsme tam podali,“ zmínil se frontman kapely a zpěvák Lukáš Polák.

Skoro nezbýval čas vše připravit

Než vyšlo první CD, setkala se kapela s mnohými nezdary. Pomalu už nezbýval čas do křtu. Nakonec ale vzniklo CD kapely 2-R s jejich životním názvem Nezbývá čas. Ten nezbýval. „Z počátku jsme to nechtěli pojmenovávat podle songu, protože to dělá plno kapel a nechtěli jsme být stejní, ale když všechno tak vycházelo na poslední chvíli, dalo by se vlastně říci, že to CD úplně vystihuje naše okolnosti, za jakých vzniklo,“ zlehka popisuje manažer kapely Martin Cibulka.

Červené kalhoty, barva nového CD

Členové 2-R na začátku vzniku CD nejdříve napsali sedm songů, ve studiu je nahráli do zvukové podoby a nechali si je profesionálně dotvořit, aby vzniklo jejich originální CD. „Okolo tvorby se objevilo pár problémů, až se vše posunulo na poslední týden před křtem. Nakonec jsme museli shánět jinou pražskou tiskárnu, protože ta naše vybraná by CD stvořila až po našem termínu. Teprve v pátek jsme přebírali 300 kusů CD a v sobotu je odpoledne dovezli na křest k nám do Opavy,“ popisoval nelehkou tvorbu Martin Cibulka, který prozradil, proč jejich obal je malovaný dočervena. „Červená je nejvýraznější a každý si jí všimne. Původem jsou ale naše červené kalhoty, ve kterých jsme jako kapela začínali hrát,“ zasmál se Cibulka.

Jedinečné a první CD opavské kapely 2-R si za 100 korun můžete objednat přes webové stránky www.2-r.cz, na e-mailu info@2-r.cz anebo na jejich facebookové stránce kapely 2-R.

Více zde: http://www.studio-sta.cz/products/kapela-2-r-pokrtila-sve-prvni-cd/

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz