Janáčkův máj

Moravskoslezský


RBP zdravotní pojišťovna s občany komunikuje nejlépe

 Portál ozdravotnictví.cz přinesl srovnání pojišťoven zaměřené na to, jakým způsobem komunikují s občany.

 

V moderní době považujeme za zcela automatické, že pojišťovny komunikují se svými klienty elektronicky, prostřednictvím e-mailu či sociálních sítí. Mnoho pojištěnců nechce ztrácet čas dopravou na nejbližší pobočku, zatímco dotaz elektronickou poštou nezabere příliš času a náklady jsou minimální či vůbec žádné. Tento typ komunikace navíc vykazuje rostoucí tendenci ve všech oblastech našeho života.

 

Všech sedm zdravotních pojišťoven bylo osloveno identickým dotazem na kontaktní e-mail a dalším dotazem prostřednictvím profilu na sociální síti Facebook. První z dotazů směřoval na získání kontaktu na nejbližšího ambulantního specialistu – zubního lékaře, druhý pak na nabídku preventivních programů. Oba položili pracovníci serveru ozdravotnictvi.cz jako běžní občané, nikoli novináři.

 

Odpovědi  byly vyhodnoceny nejen z hlediska rychlosti reakce, ale také z pohledu úplnosti a vstřícnosti. Jako nejlepší se ukázala Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, její odpovědi byly velmi konkrétní, daly možnost potenciálnímu pojištěnci získat rychlý kontakt na smluvního zubaře a dozvědět se potřebné věci o preventivních programech.

 

Na druhém místě pak ve srovnání skončila ZP Ministerstva vnitra, třetí byly ZP Škoda a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz