Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bezplatné testování automobilů, čtyři dětská hřiště plná lega a jiných stavebnic, mezinárodní festival Slezská lilie a akce Odlehčeme zeměkouli! To vše o víkendu v ostravském Avionu!

 Ostravský Avion Shopping Park připravil na víkend hned několik úžasných akcí! Na své si přijdou děti, ženy, ale i tatínci!

Již v pátek 8. června začínají dvě akce. První potrvá jen do neděle 10. června a je určena právě tatínkům, kteří mohou využít čas, který jejich ženy stráví nakupováním, k bezplatnému otestování svého automobilu. Přímo na parkovišti bude po celý víkend mobilní technická stanice pro vozidla do 3,5 tun, která je určena pro silniční technickou orientační kontrolu vozidel přímo v terénu.

Druhá akce, která bude zahájena v pátek a potrvá až do 1. července,  je určena nejen dětem, ale celým rodinám. Avion totiž připravil čtyři naprosto originální a interaktivní dětská hřiště, kde se děti od 3 do 16 let mohou zapojit do soutěže s názvem Postavte si svůj Avion! Čtyři hrací hřiště vybavená stavebnicemi Lego Group, Cogo, Gecco a Cheva vytvářejí ideální podmínky pro to, aby děti prozkoumaly svůj vlastní tvůrčí potenciál a pokusily se zvládnout daný úkol. A tím v danou chvíli je postavit si svůj Avion. Každé dílo bude vyfoceno i s autory a zařazeno do soutěže o lákavé ceny. Účelem této akce je nejen široké veřejnosti a dětem z mateřských a základních škol  zpříjemnit konec školního roku, ale především formou hry přispět k rozvoji jejich tvořivosti a dětské fantazie. A nejen to. Ti nejlepší mohou získat i zajímavé ceny.  

     

sobotu 9. června pak do Avionu zavítá akce s názvem ODLEHČEME ZEMĚKOULI od českých kil J.  Na návštěvníky zde čeká program plný zábavy, soutěží, atrakcí pro malé i velké a zdravého životního stylu. Každý účastník si může nechat bezplatně změřit tělesné hodnoty, včetně profesionálního poradenstvím nutričního terapeuta, proběhne kuchařská show a ochutnávka zdravých pokrmů. Dospělí si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet nejrůznější sportovní trenažéry, hity současnosti, jako jsou Bungee running a Slack line či si třeba společně se svými dětmi zatančit zumbu pod vedením zkušených instruktorů. Start je v 15.00 hod. před obchodním centrem Avion v Ostravě a konec v 18.00 hodin. Vstup je zdarma. Akce běží již od 2. dubna letošního roku po celé České republice a zapojily se do ní již stovky lidí  se zájmem o změnu životního stylu, snížení váhy či udržení kondice. Patron akce Ilona Csáková společně s odborníky na výživu, sport a fitnees proto zavítají tuto sobotu také do ostravského Avionu, aby zde program představili. (více informací na http://www.odlehcemezemekouli.cz nebo v přiložené zprávě)

            A v sobotu 9. června nakoukne do Avionu také mezinárodní hudební festival Slezská lilie. Od 11 do 17 hodin zhlédnou návštěvníci na pódiu poblíž vchodu z ul. Výškovické (u výtahu z podzemních garáží) ochutnávku z programu již 2. ročníku tohoto festivalu, který proběhne ve dnech 9. a 10. června na hlavním pódiu v Ostravě Kunčičkách, a to poblíž kostela Sv. Josefa. Noc lilie potrvá až do 23 hodin. Pro diváky jsou připraveny zajímavé zahraniční skupiny jako britský  Trip to Dover nebo maďarský Lacatos. V evengelizačním duchu nám nový program předvedou slovenští Out of Control a místní Přyvozaci. Jako hosté vystoupí v odpoledních hodinách Bratři Ebeni a večer Dan Bárta a Robert Balzar Trio. bonbónkem na závěr bude nedělní mše za doprovodu slavných Střípků a jejich následný koncert. Více na http://www.slezskalilie.cz.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz