Janáčkův máj

Moravskoslezský


Múzická škola hostí festival Nad oblaky

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava
Foto: archiv LKO

Festival handicapovaných zpěváků Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se v tomto roce uskuteční již počtvrté. Novinkou letošního roku je regionální kolo pro Moravskoslezský kraj, v němž změří svůj talent mladí handicapovaní zpěváci a zpěvačky z našeho regionu.

Soutěžící s pohybovým, mentálním či zrakovým postižením vystoupí v kategoriích sólového, sborového či skupinového zpěvu bez věkového omezení. Semifinálový koncert se uskuteční v pátek 26. dubna od 14 hodin v prostorách Lidové konzervatoře a Múzické školy v Ostravě-Mariánských Horách.
„Během koncertu v budově Múzické školy porota rozhodne, komu se výrazně zvýší šance vystoupit v celostátním finále,“ uvedla Simona Součková, ředitelka obecně prospěšné společnosti ProMancus, která festival pořádá. Regionální kolo v Ostravě se koná pod záštitou starostky městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liany Janáčkové.

Lidová konzervatoř a Múzická škola je příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy. V současné době se zde vzdělává kolem 800 posluchačů, jejich značnou část tvoří talentované děti a mladí lidé s nejrůznějšími handicapy.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz