Janáčkův máj

Moravskoslezský


Celostředisková čtyřdenní výprava starobělských skautů do Frýdlantu nad Ostravicí

Na první schůzce po jarních prázdninách jsem překvapil naše bělské skautky několika záludnými otázkami, s cílem zprostředkovat čtenářům Regionbooku atmosféru letošní střediskové výpravy. Tak se podívejme, jak se s nimi popraly:

 

Jak jste reagovaly, když jste zjistily, že se chystá středisková výprava?

Byly jsme nadšené, protože takováto výprava, kde se setkáme všichni pohromadě a prožíváme spolu skvělé zážitky, se koná pouze jednou do roka. Přály bychom si, aby takovéto výpravy probíhaly častěji. Takže jsme se opravdu těšily.

Jak Vás zaujal program, který si pro Vás připravili?

Téma této výpravy, pevnost Boyard, se mám opravdu zamlouval už od začátku. Velice se mám líbil sobotní program, kdy jsme se rozdělily do dvojic. Spolu s vlčaty či světluškami jsme chodily po osmi stanovištích a plnily různé úkoly. Nejvíce se nám líbilo stanoviště, u kterého byl Danny. Dával nám velmi originální hádanky. Jediné mínus, které jsme postřehly v programu, bylo málo logických her a také to, že nebyla žádná noční hra. Konec výpravy byl velmi „promakaný“ a napínavý až do posledních chvil.

Potěšily Vás ceny, které jste po zaslouženém boji dostaly?

Každá ze čtyř skupinek dostala dort. Než jsme si je však stihly prohlédnout, byly z půlky pryč. Sice už to nebylo tak moc velké překvapení, protože i loni jsme na celostřediskové výpravě dostali dorty, ale i tak byly dobré.

Co říkáte jídlu?

V celku nám chutnalo. Obzvlášť jsme si smlsly na párku v rohlíku. Bylo to příjemné přikvapení.  Velmi nás ale zarazil sobotní oběd, tedy hlavně polévka. Ta totiž, díky svátku sv. Patrika, chytla pomocí potravinářského barviva odstín zelené barvy. Stálo nás to velké přemáhání pustit se do ,,takového“ jídla.

Jak se Vám líbilo vybrané místo pro výpravu?

Místo bylo pěkné, líbilo se nám prostředí okolo Ostravice. Tahle výprava se nám opravdu líbila a už se těšíme zase na tu příští.

 

Za skautky odpovídaly Peťula, Jaňula, Míša, Gabka

 

Za organizátory bych chtěl ještě všem zúčastněným moc poděkovat za bezproblémovou akci a za vytvoření příjemné atmosféry. Mnohdy nebylo lehké ukočírovat bezmála padesátihlavý dav čítající jak malé děti, tak i dospělé. I tak věřím, že jsme si výpravu v krásném jarním počasí všichni do sytosti užili.

 A ještě snad předsevzetí do budoucích let: již žádné dorty!!


Pavel Kopp (Právník)


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz