Janáčkův máj

Moravskoslezský


Aréna v Librexu

– www.divadloarena.cz

Komorní scéna Aréna ve spolupráci s Domem knihy Librex na Smetanově náměstí v Ostravě připravila výstavu nazvanou Aréna v Librexu.

Expozice představí plakáty a fotografie z inscenací nejmenší ostravské scény, a také ty nejvýznamnější z cen, které toto divadlo v poslední době obdrželo.

Návštěvníci knihkupectví si tak budou moci na vlastní oči prohlédnout monumentální skleněné Ceny Thálie, které vytvořili podle výtvarného návrhu architekta Bořka Šípka skláři z hutě AJETO v Lindavě u Nového Boru. Jde o prestižní ocenění udělované Hereckou asociací. Komorní scéna Aréna se může pochlubit hned dvěma těmito cenami, v kategorii Thálie pro mladého činoherce do 33 let jí byli oceněni Michal Čapka (2007) a Tereza Dočkalová (2011).

Také bude k vidění Cena Českého divadla, kterou letos dostala Alena Sasínová-Polarczyk za roli Ony v inscenaci S nadějí, i bez ní, či kožich, který vytvořil výtvarník Marek Cpin jako letošní podobu Ceny Marka Ravenhilla. Tu divadlo obdrželo rovněž za inscenaci S nadějí, i bez ní v režii uměleckého šéfa Ivana Krejčího, který i tento kožich na udělování cen letos v dubnu přebíral.

V neposlední řadě se budou moci návštěvníci potěšit pohledem na soubor grafických listů, kterými oceňuje vítěze porota Festivalu divadel Moravy a Slezska, a kde v uplynulých letech získala Komorní scéna Aréna hned několik hlavních cen.

Vernisáž výstavy za osobní účasti ředitelky KSA Renáty Huserové, členů divadla a zástupců Domu knihy Librex se uskuteční 17. září 2013 v 17 hodin ve výstavním prostoru, který se nachází ve třetím podlaží tohoto knihkupectví.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz