Janáčkův máj

Moravskoslezský


Další kamery monitorují ulice havířovského Šumbarku

Na Šumbarku přibyly další čtyři bezpečnostní kamery za 650 tisíc korun. Jejich pořízení i instalaci zaplatila společnost RPG Byty. Mluvčí RPG Petr Handl potvrdil, že rozšířený kamerový systém je dalším krokem, jak zvýšit bezpečnost v některých lokalitách. „Bezpečnost je naší prioritou. Chceme, aby obyvatelé viděli konkrétní činy, ne jen slova," doplnil. Firma nové kamery zaváděla v úzké spolupráci s havířovskou městskou policií. Záběry z kamer sleduje nepřetržitě strážník na služebně. S kamerami může otáčet a dokonce si přibližovat obraz. „Máme tak dokonalý přehled o dění na  Šumbarku. Když to bude potřeba, můžeme okamžitě vyslat naši hlídku. Nedávno jsme zabránili krádeži aut nebo usvědčili viníka autonehody. Záznam slouží u soudu jako důkaz,“ vysvětluje strážník Jaromír Třetina. Dodává, že kamery mají také noční vidění.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz