Janáčkův máj

Moravskoslezský


V Bílovci dnes uctí památku padlých v 1. světové válce

 Dnes, v pátek 11. listopadu, bude v kostele svatého Mikuláše v Bílovci v 17 hodin  uctěna památka 158 občanů Bílovce padlých v 1. světové válce. V 17.30  hodin se u památníku padlých uskuteční slavnostní pietní akt k uctění Dne válečných veteránů.

K dnešní předvánoční atmosféře tradičního Martinského trhu v Bílovci přispívají stánky plné vánočních dekorací, vůní, formiček na cukroví i zabijačkové dobroty, punč a medovina, které v letošním chladném počasí přijdou vhod. „K předvánočnímu období patří i obdarování, proto s oběma místostarostkami – Hanou Burianovou a Sylvou Kováčikovou – prodáváme před radnicí  koláče a svařené víno," říká starosta města Pavel Mrva a dodává, že výtěžek z prodejní akce věnují na rehabilitaci dívky z Bílovce postižené mozkovou obrnou.  Po 16. hodině  vjede na náměstí v Bílovci  čtveřice slavnostně vyzdobených koní. Nepřivezou  však svatého Martina, ale jezdce v historických uniformách ze stáje Zdeňka Ševčíka v Klimkovicích. V kostele svatého Mikuláše bude v v 17 hodin  uctěna památka 158 padlých občanů Bílovce v 1. světové válce  a poté jezdci na koních doprovodí  účastníky lampionového průvodu až na hřbitov v Bílovci, kde se u památníku padlých uskuteční v 17.30  hodin slavnostní pietní akt k uctění Dne válečných veteránů.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz