Janáčkův máj

Moravskoslezský


Harry Potter popáté na AHOL - SOŠ

– AHOL - SOŠ

13. února 2013 se AHOL – SOŠ opět proměnila v Bradavice a uvítala ve svých zdech účastníky již pátého ročníku soutěže Den Harryho Pottera, která u žáků ostravských i mimoostravských základních škol prověřuje nejen jejich znalost fantastického světa tohoto oblíbeného hrdiny dětské četby, ale především jejich schopnost vyjadřovat se v jeho mateřštině.

Z Magistrátu města Ostravy, který soutěž již tradičně zaštítil, žáky přišla povzbudit Ing. Marta Szücsová, vedoucí oddělení školství, sportu a volnočasových aktivit,  a  vážnost akce podtrhla i účast starosty Úřadu městského obvodu Ostrava – Vítkovice, pana Petr Dlabala.

Malí i velcí soutěžící, kterých se letos sešlo na 150, během dopoledne prokázali nejen výbornou znalost angličtiny v poslechu textu i v rozhovoru s rodilým mluvčím, ale setkali se i s kouzelnými tvory, ochutnali kouzelné menu nezvyklých tvarů i barev, vyzkoušeli atypické sporty, propočítali slevy na Příčné ulici a ošetřili specifická kouzelná zranění v nemocnici u svatého Munga – to vše za doprovodu postav z knihy v podání učitelů i žáků AHOL – SOŠ a v prostředí, které rekvizity a kostýmy Národního divadla moravskoslezského přeměnily v bradavický hrad.

Absolutními vítězi se nakonec stali v první kategorii Anna Reichelová ze ZŠ Chrjukinova a ve druhé kategorii Miroslav Holub ze ZŠ Dvorského, ale pěkný den, dokazující, že angličtina může být zábavná a hravá a škola nemusí být mučírna, prožili zcela jistě všichni.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz