Janáčkův máj

Moravskoslezský


Učí dětí pít kohoutkovou vodu

Děti hned vyzkoušely jak chutná voda z kohoutku

Naučí se děti ve školách pít kohoutkovou vodu, když si v umyvadle myjí ruce nebo máchají houbu? Projekt popularizace pití kohoutkové vody z moderních a hygienických stojanů, takzvaných Cool Water Pointů, se snaží především dětem ukázat, jak je čistá voda pro jejich zdraví důležitá. Kromě řešení zdravého pitného režimu u dětí se project zaměřuje na osvětu a prevenci před civilizačními nemocemi jakou je obezita a cukrovka u dětí.

V Ostravě byl 8. prosince 2015 otevřen na Základní škole Ostrčilova již čtvrtý Cool Water Point v Ostravě. Týden předtím otevřeli autoři projektu z Nadačního fondu V.O.D.A. nápoj života a hlavní partner projektu společnost RPG Byty druhé zařízení Cool Water Point na Základní škole Matiční v Ostravě. 

Plán, jak dostat nejen mezi děti v základních a mateřských školách, ale i mezi dospělé do nemocnic či domovů seniorů zvyk pít pitnou a kvalitní vodu z kohoutku, již existuje pět let. S projektem Cool Water Pointů přišel nadační fond V.O.D.A. nápoj života.
„Je to jednoduchá a přitom tak geniální věc. Všem vadí, že děti pijí sladké nápoje, zabývá se tím ministerstvo zdravotnictví i školství, učitelé, lékaři i rodiče. Ale stačí tak málo, a přitom tak moc: naučit děti pít odmala kohoutkovou vodu,“ říká předseda správní rady nadace Václav Polok.
Nadace shání partnery, kteří jí pomohou zaplatit pořízení potřebného vybavení pro další místo k pití kohoutkové vody, jeho propagaci, nákup stojanu, nápojových lahví pro děti, polepů… „ZŠ Ostrčilova je čtvrtou školou, kde nyní Cool Water Point funguje, ale v dalších dnech se budou otvírat další místa,“ řekl Václav Polok.
Jakkoli je fakt, že kohoutková voda je zdravější než sladké limonády, pití z mnohdy ne právě čistých školních umyvadel se dětem moc nezamlouvá.“Právě proto jsme přišli s pěknými a moderními stojany, které ve školách instalujeme. Jsou vždy v příjemném prostředí, dáváme k nim tabule, na které si děti mohou psát vzkazy, zkrátka chceme, aby pití kohoutkové vody bylo cool, jak dnes děti říkávají,“ dodává Václav Polok.
Vize nadace je taková, že časem by Cool Water Pointem měly být vybaveny všechny základní školy v Ostravě a pokud se sežene dost finančních prostředků tak klidně v celé ČR. Dosud instalaci zařízení financovaly například zdravotní pojišťovny ČPZP, RBP ZP nebo firmy v okolí škol například RPG Byty, Danter, Respond, Polar TV,GES. Na ZŠ Matiční a ZŠ Ostrčilové se významně podílela s financováním projektu společnost RPG BYTY.
„Uvítali bychom rádi další partnery, kteří by nám pomohli s realizací našeho projektu pro instalaci tohoto zařízení i do nemocnic, LDN, domovů pro seniory,“ řekl Václav Polok.

Nadace spolupracuje s odborníky, kteří se rozhodli podpořit projekt, jenž pomůže zdravému vývoji a dospívání dětí. Při předávání Cool Water Pointů tak pomáhají například sportovci, lékaři, představitelé vedení města a obvodů a další odborníci.

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz