Janáčkův máj

Moravskoslezský


K prevenci zdraví v ČPZP slouží osvědčené programy i novinky

Osvědčené programy na posílení svého zdraví, ale také řadu novinek, mohou v letošním roce využívat pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP). Novinkou v preventivních programech je například příspěvek na prevenci trombózy u dívek od 12 let. V nabídce nechybí plavání či kurzy na hubnutí. Letos může každý pojištěnec ČPZP na prevenci svého zdraví vyčerpat až 1500 Kč.

 

„Klienti si mohou vybírat z pestrého spektra programů, které se osvědčily ve formě balíčků. Jde například o Balíček Očkování, Balíček Prevence nebo Balíček Mix. U některých oblíbených programů jsme se rozhodli navýšit příspěvek. Například u Balíčku Očkování bude možné letos vyčerpat celých 1500 Kč namísto dřívější tisícikoruny,“ uvedl Ing. Radim Krčmář, vedoucí oddělení programů ČPZP.

 

Novinkou v preventivních programech ČPZP je příspěvek na prevenci trombózy pro dívky od 12 do 18 let v rámci Balíčku Mix. „Jde o příspěvek na genetické vyšetření DNA, které odhalí pravděpodobnost trombofilních komplikací, které se mohou vyskytnout při užívání hormonální antikoncepce,“ upřesnil Ing. Radim Krčmář.

 

Zcela nový příspěvek nad rámec standardních preventivních programů je v ČPZP určen pro pojištěnce – dárce krve, konkrétně za získání bronzové a stříbrné Janského plakety. Tito dárci ocenění v roce 2013 za deset, respektive dvacet bezpříspěvkových odběrů krve mají nárok na příspěvek ve výši 1000, respektive 2000 Kč. Dosud přitom dostávali od své zdravotní pojišťovny vitaminový balíček.

 

ČPZP vychází podle Ing. Radima Krčmáře vstříc rovněž rodičům dětí, neboť navýšila příspěvek na školy a školky v přírodě, na lyžařské kurzy, a zároveň zvýšila hranici věku pro děti, které mohou čerpat příspěvek na lyžařské kurzy a organizované kurzy plavání.

 

Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR se zaměřila i na ostatní klienty, kteří zlepšují svou kondici plaváním. Pro ně je zajištěn vstup do vybraných plaveckých bazénů ve vybraných městech a obcích, popřípadě sleva ze vstupného ve vymezeném období. Boj s nadbytečnými kily pak ČPZP podporuje příspěvkem na kurzy ke snižování nadváhy ve sportovních, relaxačních nebo zdravotnických zařízeních, které tyto kurzy poskytují a se kterými je uzavřena smlouva na program Snižování nadváhy.

 

Lidé pojištěni u pojišťovny s kódem 205 mohou využít i řadu dalších výhod, slev či speciálních programů. Například unikátní motivačně-preventivní program Bonus Plus, který je založen na využití bodů získaných za absolvování lékařské preventivní prohlídky, za aktivaci Karty života a na základě dalších kritérií. V letošním roce mohou účastníci programu Bonus Plus vyčerpat až 500 bodů, což je 500 Kč, a to k proplacení vybraných pohybových a relaxačních aktivit, k nákupu optiky, na lázeňské procedury, nebo získané body proměnit za věcné produkty. Podrobný výčet nabídky programů a slev je dispozici na www.cpzp.cz.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz