Janáčkův máj

Moravskoslezský


Zaměstnanci Skupiny ČEZ pomáhali na Moravě už posedmé

 

Šestačtyřicet zaměstnanců Skupiny ČEZ věnovalo v průběhu tohoto týdne svůj pracovní den neziskové organizaci. Už posedmé vyrazili do terénu a pomohli osmi institucím v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Věnovali se řadě činností od malířství přes úklid po poradenství nebo zahradničení.


 

 

Dohromady 15 dobrovolníků pomáhalo ve dvou organizacích Charity Ostrava. V Charitním domě
sv. Alžběty určeném pro přechodný pobyt seniorů a v Hospici sv. Lukáše se pustili do rozsáhlého úklidu
a do mytí oken.

 

Odbornou pomoc a poradenství v oblasti PR poskytly oblastnímu ředitelství Armády spásy v Ostravě dvě pracovnice Skupiny ČEZ. Jejich pomoc velmi ocenila Alena Válková, která má v Armádě spásy právě tuto oblast na starosti: „Dobrovolníci z ČEZu k nám chodí pravidelně už několik let a jejich rady a zkušenosti jsou pro nás velmi cenné. Poskytují nám zpětnou vazbu k našim PR aktivitám, což nás v naší práci posune vždy o kus dál.“ 

 

Osm dobrovolníků se věnovalo údržbě a úklidu na ranči Pomněnka v Šumperku, který je místem

pro hippoterapii a pedagogicko - psychologické ježdění pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným

postižením. Dalších pět zkrášlovalo vstupní prostory občanského sdružení InternetPoradna. Zhostili se

výmalby stěn a nátěrů schodiště, několikero dveří a oken.

 

Do Dětského domova a školní jídelny Bukovanského zavítalo šest zaměstnankyň ČEZ Zákaznické služby a ČEZ Distribuční služby, které pomohly oživit rozlehlou zahradu kolem domova. S vervou se pustily do údržby keřů, hrabání i okopávání.

 

Do centra Sdružení zdravotně postižených občanů a jejich přátel se vypravilo sedm dobrovolníků. S úsměvem se vrhli do generálního úklidu vnitřních prostor - drhli podlahy, dveře, vysmýčili kuchyň a omývali skříně a kachličky. Další dva dobrovolníci vyrazili na pomoc do Domova Slunovrat, kde instalovali a natírali zahradní nábytek a nezalekli se ani těžší manuální práce při stěhování a rozebírání nábytku.

 

Čas pro dobrou věc

Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008. Kdo si najde „Čas pro dobrou věc,“ může jeden pracovní den v roce darovat potřebným. Skupina ČEZ tuto možnost zaměstnancům nabízí již sedmý rok.

 

Jedná se o dlouhodobou spolupráci založenou na dobrovolnosti všech zúčastněných stran. Za dobu trvání projektu pomáhalo veřejně prospěšným organizacím více než 2400 firemních dobrovolníků. Průměrně takto podpořili 50 institucí ročně.

 


 

Otázky pro Magdalénu Jahodovou, odbornou účetní ČEZ Korporátní služby

 

Proč jste se přihlásila?

Již delší dobu zastávám pravidlo „když můžu, tak pomůžu“. Samozřejmě, že to není v žádné závratné míře, ale i tak si myslím, že touhle pomocí přispěji. Možná i já budu jednou potřebovat pomoc a budu ráda, když mi někdo z mého okolí podá pomocnou ruku.

 

Jdete v rámci projektu Čas pro dobrou věc pomáhat poprvé? Nebo již po kolikáté?

Ve Skupině ČEZ pracuji čtvrtým rokem. V roce, kdy jsem nastoupila, už bylo po akci. A stejně jsem se teprve rozkoukávala, takže jsem vůbec nevěděla, co tento projekt znamená. V dalším roce už jsem se přihlásila a mrzelo mě, že vloni jsem musela vynechat kvůli termínu účetní závěrky. Letos se tedy účastním podruhé.

 

Vypravilo se vás z vašeho pracovního kolektivu více?

V užším kolektivu je nás šestnáct a dobrovolničily jsme letos dvě. Zapadly jsme ale do týmu z jiných oddělení v rámci útvaru účetnictví.

 

A proč právě Hospic sv. Lukáše?

Byla jsem tam i poprvé a moc se mi tam líbilo. Bylo tam pěkné prostředí, příjemné vedení a práce nám šla od ruky, takže nebylo nic jednoduššího než se přihlásit právě tam.

 

 

Informace o podpořených organizacích

 

SPMP Šumperk, Ranč Pomněnka

Instituce podporuje lidi s mentálním postižením v oblasti bydlení, výchovy, vzdělávání a sociální a pracovní přípravy pro jejich uplatnění ve společnosti.
www.spmp-sumperk.cz          

 

InternetPoradna.cz o. s., Olomouc

Nezisková organizace poskytuje bezplatně sociální služby a online poradenství osobám se zdravotním postižením a seniorům.

www.internetporadna.cz     

 

Armáda spásy, Ostrava – Poruba 

Cílem Armády spásy je poskytovat profesionální a zároveň hluboce lidskou péči potřebným lidem, bez ohledu na jejich rasu, pohlaví a vyznání.

www.armadaspasy.cz   

 

Domov Slunovrat, Ostrava-Přívoz 

Domov vytváří bezpečné, důstojné a vlídné zázemí osobám s chronickým duševním onemocněním, osobám s demencí a seniorům.

www.domovslunovrat.cz       

 

Dětský domov a školní jídelna Bukovanského, Ostrava

Posláním domova je poskytovat zázemí dětem, kterým se rozpadla rodina, nebo se dostaly do bezvýchodné situace.

www.ddov-bazaly.cz

 

Sdružení zdravotně postižených občanů a jejich přátel, Ostrava

Sdružení organizuje využití volného času mladých zdravotně postižených lidí a pomáhá jim odstraňovat fyzické a psychické bariéry, a tím je více integrovat do společenství zdravých občanů.

www.nrzp.cz

 

Charita Ostrava

Charita pomáhá všem lidem v nouzi bez ohledu na jejich rasu, národnost, pohlaví či vyznání. Kvalifikovanou a komplexní pomoc nabízí osobám po stránce fyzické, psychické, sociální i duchovní.

www.ostrava.caritas.cz    

 

 

 

 

 

Společnost ČEZ jako největší firemní dárce získala v roce 2013 již podesáté ocenění „TOP Odpovědná firma“ v kategorii Největší dárce. V soutěži pořádané platformou Byznys pro společnost si připsala také prvenství v projektové kategorii Firma vstřícná k seniorům za projekt ČEZ blízko seniorům. V anketě o nejodpovědnější firmu, kterou vyhlásil server iHNED.cz, jsme díky hlasům veřejnosti zvítězili a převzali Cenu veřejnosti.

V roce 2002 založila energetická společnost ČEZ Nadaci ČEZ, jejímž prostřednictvím podporuje sociální, kulturní, vzdělávací a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Více informací na www.nadacecez.cz.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz