Janáčkův máj

Moravskoslezský


Žákyně učily seniorky vázat květiny

Klubovna seniorů na Wolkerově ulici se proměnila počátkem prosince v uměleckou dílnu. Žákyně základní školy Jarošova pro členy klubu připravily prezentaci vazby suchých kytic. Přinesly materiál svůj i ze školy, ze kterého společně se seniory vyráběly vánoční dekorace. Senioři je pak mohli ponechat na památku. Spolu s dětmi se do klubu přišli podívat i jejich učitelé Marie Febrová, která vede pěstitelský kroužek a Petr Ogrocki, jenž je zároveň školním fotografem. Se seniory se seznámil také ředitel školy Václav Hujer.

Děvčata pojala návštěvu profesionálně. Pro přítomné připravila elektronickou prezentaci. Fotografie a dokumentaci, co všechno v kroužku dosud vyrobila a čeho dosáhla, dívky promítaly přítomným na velkém plátně.

Poté následovala krátká ukázka a vysvětlení zásad aranžování. „Květiny si můžeme nasbírat sami. Nemusíme je kupovat v obchodě. Důležité je ale dodržovat zásady správného sušení, to znamená sušit pomalu a na tmavém místě,“ poučila přítomné patnáctiletá Daniela Mlčúchová.

Každá ze čtyř mladých aranžérek si vzala do parády skupinku seniorů. Osazenstvo jednotlivých stolů výzvu statečně přijalo a pustilo se do práce. Nejednalo se však o typickou soutěž, jedinečné výtvory zasluhovaly obdiv všech účastníků. Školačky ponechaly dekorace starým lidem na památku. „Jsme nadšeni, že si na nás mladí udělali čas. Děkujeme panu řediteli za zorganizování odpoledne. Jsem dojatá, jak šikovné děti chodí na Jarošovu školu,“ poznamenala vedoucí klubu seniorů Alena Stisková.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz