Janáčkův máj

Moravskoslezský


ADRA hledá dobrovolníky, tentokrát do Penzionu pro seniory!

– DC ADRA
Ilustrační foto z dobrovolnické činnosti

Dobrovolnické centrum ADRA hledá muže a ženy, kteří chtějí věnovat pár hodin týdně seniorům příspěvkové organizace Penzion pro seniory na ul. Lískovecká 86 ve Frýdku-Místku. Uvedené zařízení hledá pro svou jednotku – Domov pro seniory a odlehčovací služby zájemce o dobrovolnickou činnost. V uvedeném zařízení žije tímto časem 18 obyvatel, kteří přivítají vybrané dobrovolníky od měsíce března.

Dobrovolníci ADRA mají velmi důležitou úlohu. Mohou vnést do života seniorů novou energii a lidskou podporu prostřednictvím osobních návštěv a sdílení společných okamžiků. Dobrovolníci ADRA prožívají se seniory jejich volné chvíle formou osobního vyprávění, procházkami, četbou, společenskými hrami či doprovodem na společenské akce konané v Penzionu i mimo zařízení.

K dobrovolnictví se může přihlásit každý, jehož zájem o druhé je opravdový a je ochoten věnovat alespoň jednu návštěvu týdně.

Zájemci o dobrovolnickou činnost absolvují informační seminář a osobní pohovory. Dobrovolníci vykonávají dobrovolnictví na základě písemného kontraktu se sdružením ADRA, pro výkon činnosti jsou pojištěni. Dlouhodobí dobrovolníci mohou získat potvrzení o dobrovolnické činnosti.

Ty, jež nabídka zaujala, zveme na informativní seminář, který se koná 10. února 2013, od 10:30 do 15:30, v kulturní místnosti příspěvkové organizace Penzion pro seniory, ul. Lískovecká 86, Frýdek-Místek.

Zájemci mohou získat také podrobnější informace na čísle 734 350 031 či e-mailové adrese dobrovolnik@adra.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz