Janáčkův máj

Moravskoslezský


Tomáš Graumann - dvakrát zachráněné dítě

V pondělí 14. května uvítali studenti kvarty, kvinty a I. ročníku vzácnou návštěvu. Měli jedinečnou možnost vyslechnout životní příběh pana Tomáše Graumanna –  jednoho z takzvaných Wintonových dětí. Tomáš Graumann se narodil v roce 1931 do brněnské židovské rodiny. Když v roce 1939 sir Nicolas Winton zachraňoval z Protektorátu Böhmen und Mähren židovské děti, byl Tomáš jedním z 669 dětí, které se podařilo převézt do Anglie, a tak je zachránit před jistou smrtí v plynových komorách. Vyrostl v náhradní rodině ve Skotsku, kde také přijal křesťanství. Podruhé byl tedy jeho život zachráněn Ježíšem. Vystudoval zdravotní a misijní školu a odjel na Filipíny, kde pracoval mezi domorodci jako misionář. Zde potkal svou ženu Caroline. Poté, co se přestěhovali do Ameriky a adoptovali si dvě děti, se jim narodily další dvě. Po sametové revoluci se vrátil do své rodné země, aby vyučoval anglický jazyk a šířil křesťanství. Přestože donedávna netušil zhola nic o siru Nicolasovi Wintonovi, věnoval stejně jako on veškeré úsilí pomoci lidem v nouzi a těm nejubožejším. Tím je pro nás všechny velikým příkladem.

Mgr. Jana Sladká


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz