Janáčkův máj

Moravskoslezský


Zuzana Fišerová zazpívá Boccheriniho, Rachmaninova i Janáčka

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava
Naposledy upraveno: 31.01.2013 14:48
Zuzana Fišerová

Pěvecký recitál ostravské sopranistky Zuzany Fišerové zazní ve středu 13. února v koncertním sále Múzické školy v Ostravě-Mariánských Horách.

Ostrava je již tradičním zdrojem skvělých hudebníků, patří k nim i Zuzana Fišerová. Sólový a koncertní zpěv absolvovala na Ostravské univerzitě. Pod pedagogickým vedením Drahomíry Míčkové získala Zuzana Fišerová řadu ocenění, a to i na mezinárodní úrovni. Stala se například finalistkou světové pěvecké soutěže Giacoma Pucciniho v Miláně.
„Zuzana Fišerová je vynikající pěvkyně,“ oceňuje svoji někdejší studentku Drahomíra Míčková. „Bravurně zvládá písňovou tvorbu, ale i oratorní či kantátové árie.“ Žánrově bohatý je i nadcházející pěvecký recitál Zuzany Fišerové: zazní árie z oratoria Stabat Mater Luigiho Boccheriniho, ale také Janáčkovy písně ze sbírky Moravská lidová poezie v písních. Vedle toho Zuzana Fišerová zazpívá výběr z Romansů Sergeje Rachmaninova, či árii Santuzzy z Mascagniho opery Cavalleria rusticana (Sedlák kavalír). 
Pěvkyně vystupuje s vynikajícími domácími filharmonickými orchestry - Janáčkovou filharmonií Ostrava, Státní filharmonií Brno a dalšími hudebními tělesy. Její pěvecký recitál v Múzické škole doprovodí tentokrát sice jediný hudebník, ale i on patří k tuzemské interpretační špičce. Klavírista Alexandr Starý, který je rovněž absolventem Ostravské univerzity, vynikajícím způsobem interpretuje soudobá díla stejně jako světovou klavírní klasiku. Je laureátem Mezinárodní Beethovenovy soutěže v Hradci nad Moravicí a Mezinárodní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. Během koncertu v Múzické škole přednese Chopinovo Nocturno cis moll.
Koncert v Múzické škole, který pořádá občanské sdružení Noema, začíná ve středu 13. února v 17 hodin v koncertním sále školy v Nivnické ulici v Ostravě-Maránských Horách.

Múzická škola vznikla jako jedinečný projekt Miloslavy Soukupové v roce 1991 (současné ředitelky Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava). Od počátku poskytuje obyvatelům města se zdravotním postižením stejnou možnost rozvíjet umělecké a tvůrčí schopnosti jako dětem a mladým lidem bez handicapu. Dnes má škola 380 žáků, o které se stará více než 30 pedagogů, terapeutů a dalších externích spolupracovníků. Úspěšně reprezentuje Ostravu doma i v zahraničí. Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava je příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy.

Občanské sdružení Noema spojuje rodiče a přátele Múzické školy, jeho základním cílem je podpora této školy a jejích žáků.


 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz