Janáčkův máj

Moravskoslezský


V kostele sv. Barbory v Otovicích u Broumova probíhá unikátní záchrana krovů

Renesanční tvrz v Dolních Libchavech.

Ve dnech 9. až 13. září se v kostele sv. Barbory v Otovicích u Broumova uskuteční termosanace historického krovu, který je velmi silně napaden tesaříkem krovovým. V rámci realizace bude možné se v úterý 10. září seznámit s přípravou a druhý den s vlastním průběhem a realizací termosanace.

"Termosanace je vhodnou metodou především v případě památkově cenných objektů. Včasně provedenou termosanací je možno výrazně snížit náklady na případné výměny dřevokazným hmyzem destruovaných dřevěných konstrukcí. Principem metody je regulované nahřívání napadených dřevěných konstrukcí horkým vzduchem, v důsledku čehož dochází k rozkladu bílkovin, z nichž je tvořeno tělo dřevokazného hmyzu a ten nenávratně hyne," vysvětlil Jakub Děd z občanského sdružení Omnium, které se spolu s Římskokatolickou farností děkanstvím Broumov o záchranu Broumovské skupiny kostelů snaží.

„V Otovicích budeme sanovat napadené dřevěné konstrukce krovů. Samotné nahřívání je potřeba připravit tak, aby při procesu neunikalo teplo. To potrvá jeden den, ve středu 11. září budeme sanovat a pak jeden až dva dny ošetřené krovy natírat,“ řekl Jan Štěpánek, vedoucí realizačně - technického úseku firmy Thermo Sanace, www.thermosanace.eu.

Specializovaná firma před několika dny stejným způsobem zachránila krovy  renesanční tvrze v Dolních Libchavech (okr. Ústí nad Orlicí).


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz