Janáčkův máj

Zlínský


Pohádková neděle ve Zlatém jablku

Pošťácká pohádka

 Poslední neděle v září bude ve Zlatém jablku již tradičně patřit pohádkovému představení. Tentokrát děti mohou sledovat krásnou pohádku na motivy příběhu Karla Čapka. Dvě reprízy Pošťácké pohádky odehrají divadelníci ze souboru MIM.o.s. v dětském koutku v 10:00 a 15:00 hodin. Vstup je zdarma.

 S pohádkovým příběhem Pošťácká pohádka dorazí v neděli 29. září do Zlína po čase opět divadelní sdružení MIM o.s. z Prahy. V představení o tom, co se děje na staré poště v noci, se děti seznámí s poštovními skřítky z poštovního úřadu a panem Kolbabou, který kvůli dopisu bez adresy projede celou českou zemi.

Pohádka podle příběhu Karla Čapka je zpracovaná jako triptych. Z poštovního úřadu přechází příběh k putování po  obrázkově zpracované mapě České republiky, z níž nakonec děti docestují společně s panem Kolbabou, i k domečku Mařenky.

V představení se objevují prvky činohry, divadla loutkového, pohybového a neverbálního. „Malému divákovi nenásilnou a hravou formou předkládáme vlastivědné informace, které jsou pro něj snadno přijatelné.  Tím celé představení dostává určitou výchovnou nadstavbu. Spolu s panem Kolbabou mohou děti objevit mnoho krás naší země,“ uvádí režisér a herec Petr Liška a dodává: „díky využití různých divadelních stylů, ale také malebně a scénograficky zajímavě zpracované scéně, pak celek působí dojmem naplněnosti, živosti a hravosti, i když se jedná o představení jednoho herce.“

 

Loutková představení ve Zlatém jablku probíhají vždy v dětském koutku ve 2. patře nákupní galerie. První pohádku mohou děti shlédnout v 10. hodin a pro ty, kdo si v neděli rádi přispí je připravena repríza v 15 hodin.

 

Po celou dobu představení musí být pod dohledem rodičů pouze ti nejmenší, tedy děti do tří let. Rodiče ostatních dětí mohou volný čas ve Zlatém jablku vyplnit po svém. Místo na divadelní představení je navíc možné si i rezervovat prostřednictvím telefonního čísla 733 641 769. (Z organizačních důvodů je ale nutné, aby se děti, které mají rezervaci, dostavily do dětského koutku nejpozději 15 minut před začátkem představení.) O pohádky je mezi malými návštěvníky značný zájem, a opozdilcům se tak může stát, že se na představení již nedostanou.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz