Janáčkův máj

Moravskoslezský


Pedagogové z Ostravska odhalili tajemství výroby energie

v nitru elektrárny

Celkem 22 pedagogů ze základních a středních škol z Ostravska dnes místo do školy zamířilo do Elektrárny Dětmarovice. Během celodenního vzdělávacího semináře se zde seznamovali s moderními a interaktivními metodami výuky přírodovědných předmětů. Odpoledne se pak mohli zblízka přesvědčit, jak se uhlí proměňuje v energii. Společnost ČEZ nabízí seminář školám v rámci svého vzdělávacího programu Svět energie zdarma. Podobné akce spojené s prohlídkou elektráren Skupiny ČEZ probíhají po celé republice, v Dětmarovicích se zatím konala poprvé.

 

Celkem 22 pedagogů se dnes sešlo na vzdělávacím semináři zaměřeném na moderní metody prezentace fyziky a přírodovědných předmětů. Interaktivní metody výuky přilákaly účastníky ze základních a středních škol včetně gymnázií nejen z Ostravy, ale také z Třince, Opavy, Těrlicka nebo Krnova.

 

Dopolední část školení umožnila pedagogům poznat nejrůznější metodické postupy i praktiky. V malých pracovních skupinkách se učitelé na chvíli vžili do role svých žáků a vyzkoušeli si nové metody sami na sobě. Všechny výukové metody představené na semináři odpovídají požadavkům nové školské reformy Ministerstva školství a tělovýchovy ČR.

Po obědě se pedagogové přesunuli přímo do areálu dětmarovické elektrárny, kde si prohlédli monumentální elektrárenská zařízení. Spatřit elektrárenské turbíny, kotle, dopravníky uhlí a další technická zařízení přilákalo téměř dvojnásobný počet účastníků, než bylo možné uspokojit. „Pro velký zájem tuto akci v příštím školním roce jistě zopakujeme,“ říká Marie Dufková, koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ, a dodává: „Na Ostravsko se každoročně vracíme. Letos jsme chtěli pedagogům poprvé nabídnout možnost spatřit v uhelné elektrárně v tomto kraji výrobu energie opravdu zblízka,“ říká.

 

Podobných seminářů se ročně uskuteční deset, absolvuje je okolo 230 pedagogů. Semináře spojené s exkurzí proběhly vloni také ve Štěchovicích, Mělníku a Hodoníně.

 

 

Vzdělávací program založila energetická společnost ČEZ před 20 lety s cílem zvýšit zájem mládeže o studium technických oborů a v budoucnu případně o zaměstnání v této oblasti. Učitelům nabízí účinnou pomoc při zapojování fyzikálních témat do školních vzdělávacích programů. V roce 2006 získaly semináře vzdělávacího programu společnosti ČEZ akreditaci Ministerstva školství a tělovýchovy ČR. Veškeré vzdělávací aktivity jsou poskytovány bezplatně nebo za symbolické ceny. ČEZ je jedinou českou průmyslovou společností, která poskytuje tak dlouhodobý program na podporu vzdělávání.

 

Kontakt ČEZ:

Marie Dufková, koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ

Tel.: 211 042 681, e-mail: marie.dufkova@cez.cz

www.cez.cz/vzdelavaciprogram

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz