Janáčkův máj

Moravskoslezský


ČPZP podporuje dárce krve, nabízí jim odměnu až 4500 Kč

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) již tradičně podporuje dobrovolné dárcovství krve. Pro dárce krve a plazmy má připravenou pestrou nabídku preventivních programů, které nabízejí odměnu až 4500 Kč. V letošním roce ČPZP zavedla novinku - odměnu pro prvodárce této nenahraditelné tekutiny. Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR se angažuje i v rámci celorepublikové charitativní kampaně rádia Kiss s názvem Voda živá 2012, jejíž hlavním cílem je získání nových dárců.

Krev stále nelze uměle vyrobit a ČPZP podporuje a váží si každého, kdo se ji rozhodne darovat. Také proto jsme v letošním roce rozšířili nabídku pro bezpříspěvkové dárce krve, proto i letos jsme se jako generální partner zapojili do kampaně zaměřené prioritně na oslovení nových dárců,“ upřesnil ředitel marketingu a prodeje ČPZP Ing. Vladimír Matta.

ČPZP odměňuje každý bezpříspěvkový odběr krve a krevní plazmy vitaminy po odběru přímo na transfúzní stanici. Nový dárce již po druhém odběru získává nárok na příspěvek 200 Kč na vitaminy či potravinové doplňky.

Další nabídka se vztahuje k pojištěncům ČPZP – dárcům, kteří za bezpříspěvkové odběry získali bronzovou (10 odběrů) nebo stříbrnou (20 odběrů) Janského plaketu. Ti dostávají vitaminový balíček v hodnotě 300 Kč. Držitelé zlaté Janského plakety (40 odběrů) pak mohou uplatnit nárok na příspěvek až 3000 Kč, pro držitele zlatého kříže ČČK 3. třídy (80 odběrů) je stanoven příspěvek až 3500 Kč. Za 120 odběrů připadá držitelům zlatého kříže ČČK 2. třídy nárok až na 4000 Kč a držitele nejvyššího ocenění, tedy zlatého kříže ČČK 1. třídy, který se uděluje za 160 odběrů, odměňuje ČPZP až 4500 Kč. Příspěvkem ve výši 4500 Kč oceňuje ČPZP také dárce kostní dřeně.

Příspěvek pro držitele ocenění za odběry krve a plazmy a pro dárce kostní dřeně je určen na preventivní očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, na kontaktní čočky, laserové operace očí, masáže, plavání, saunu, pobyt v solné jeskyni, pohybové aktivity (například aerobic nebo cvičení ve fitcentru) a léčebné kúry a procedury v lázeňských zařízeních.

Kampaň k získání nových dárců krve Voda živá 2012 probíhá od února do června ve vybraných městech České republiky. Zamířila například do Brna, Ostravy, Přerova, Plzně, Prostějova, Frýdku-Místku, Nového Jičína, Šumperka, Olomouce a Českých Budějovic. Jen ve Frýdku-Místku, kde se na hematologicko-transfúzním oddělení místní nemocnice uskutečnila od 4. do 8.června, akce přilákala 97 dárců, z nichž 6 darovalo krev poprvé.

Pomožte i Vy zachraňovat lidské životy, staňte se dárcem krve!

 ČPZP se sídlem v Ostravě a s více než 737.000 pojištěnci je třetím nejvýznamnějším subjektem mezi zdravotními pojišťovnami v České republice. Na území celé republiky má 80 poboček.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz