Janáčkův máj

Moravskoslezský


Jděte k volbám a přemýšlejte!

Líbí se mi na lidech z Moravskoslezského kraje, že jsou patrioti, jaké by člověk jinde v republice těžko hledal. A především nejsou hloupí a dávají přednost upřímnému jednání. Tohle by si měl uvědomit každý politik, který se uchází o jejich hlas. Neuspěje s žádným balastem ani klišé.  Má smysl říkat věci jen narovinu.

A proto, milí občané, až půjdete k volbám, přemýšlejte o tom, jaký náš kraj je, co skutečně potřebuje, co nám politikové slibují a co z toho se podle selského rozumu dá skutečně realizovat.

Kandidáti na hejtmana se předhánějí v tom, jak jsou empatičtí. Dají vám zapravdu, že vzduch nemáme nejlepší, zanadávají si s vámi na lokální topeniště, na Pražáky či nepřizpůsobivé. To je sice fajn a volič rád poslouchá, že politik to vidí stejně. Jenže když se řekne A, mělo by se říci i B. Nechtějte, aby vám říkali to, co už dávno víte. Požadujte řešení. Chytré řešení. Na to si hejtmana volíme, aby za nás kopal, uměl se pohybovat na diplomatické úrovni, vyřídil, co my nesvedeme, a sehnal peníze, které náš kraj tolik potřebuje.

Vyberte si kandidáta, který ví, že:

1)    Náš kraj je průmyslová oblast, a pokud má mít ekonomickou perspektivu, průmysl dominovat musí. Při hluboké úctě ke kraji si přiznejme, že se nestaneme ani evropským finančním centrem, ani nejvýznamnější českou turistickou destinací. Naším cílem by měla být diverzifikace průmyslu a optimální průmyslový mix se stále výrazným podílem modernizovaného těžkého průmyslu. Ten už nemůže být nadále utlumován.

2)    Problém špatného ovzduší musíme řešit s majiteli lokálních topenišť a s Polskem, a to na diplomatické úrovni.

3)    Kraj by se měl snažit, aby zde vznikaly firmy s vyšší přidanou hodnotou, nikoliv pouze montovny.

4)    Musíme zabránit odlivu vzdělaných lidí. Pro zajímavost za posledních 12 let ubylo z kraje 50 tisíc obyvatel! To je jako jedno velké okresní město!

5)    Každý šikovný člověk, který se pokusí postavit na vlastní nohy, zaslouží obdiv a podporu. Kraj by měl také podporovat kreativní podnikání – ve vazbě na výzkum a vývoj. Aktivně vyhledávat talenty, skvělé projekty. Přitahovat kapitál z celého světa. VŠB-TU a OU by se měly spojit a získat statut vědecko-výzkumné univerzity.

6)    Jestliže EU opět uvolní peníze, využijme je na skutečně potřebné věci, ze kterých pak můžeme mít další peníze – dopravní infrastrukturu a výzkum. Ne na stadiony a kulturní domy.

7)    Ostravsko vidí spousta lidí z jiných částí republiky jako místo zamořené smogem plné ekologických kalamit, nepřizpůsobivých občanů a bojů s průmyslovými giganty. To nám neuvěřitelně škodí. Místo toho bychom měli propagovat své atrakce – nejvýraznější industriální památky v Česku, unikátní přírodu, folklór a tradice.

Milí voliči, vezměte rozum do hrsti a zahoďte negativní emoce. Zamyslete se, kam chcete, aby se náš kraj ubíral, na co máme, co dokážeme a podle toho hoďte do urny volební lístek.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz