Janáčkův máj

Moravskoslezský


Když zavoní domácí bábovka

Organizace Junák uspořádala netradiční soutěž. Vyzvala všechny, co rádi pečou, aby se předvedli a připravili co nejlepší bábovku. Vítězové se mohli těšit na hodnotné ceny.

Do soutěže se přihlásilo pět pekařů a pekařek. Každý si připravil jinou specialitu. Dominik Fabík upekl čokoládovou bábovku s kokosem. Recept si našel na internetu.  Anička Římanová připravila banánovou bábovku, která sice nedržela tvar, jak si autorka představovala a navíc byla tak dobrá, že do soutěže přinesla jen půlku. Aniččina maminka Libuše šla do boje s jablkovou bábovkou. Tvarohovou variaci přichystala zase maminka Ivana Fabíka. Ačkoliv byly všechny vynikající, hlavní cenu si nakonec ze soutěže odnesla Ivana Kokoszynská. Její bábovka z kynutého těsta zaujala porotu nejen chuťově, ale i vizuálně. Barevná kolečka z jedlého papíru se líbila hlavně dětem. „Těstu se říká olomoucký zázrak. Je vláčné a kypré. Dají se z něho připravovat různé výrobky. Krásně kyne. Kdo nemá rád sladké, může si těsto připravit naslano a upéci z něj pizzu. Ingredience jsou půl kila mouky, 250 ml mléka, deci oleje a jedna kostka droždí,“ prozradila vítězka. Ze soutěže si na památku odnesla pečicí formu.     


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz