Janáčkův máj

Moravskoslezský


Velikonoční středa v Múzické škole

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava

Už zdobíte kraslice a hledáte velkonoční recepty, spojené s nadcházejícími svátky? Inspiraci můžete získat i na akci, kterou pod názvem Velikonoční středa pořádá ve středu 27. března od 16 do 18 hodin v ostravské Múzické škole občanské sdružení Noema.
Pro návštěvníky jsou připraveny tvůrčí dílny, v nichž se mohou naučit zdobit vajíčka barevnými vosky, cibulovou batikou, ale i dalšími technikami. Mohou se zde ale naučit i leccos jiného a získat třeba zajímavý nový velikonoční recept, protože součástí tohoto předsvátečního setkání bude rovněž ochutnávka velikonočních lahůdek. Ti, kdo se chtějí sami aktivně zúčastnit velikonoční dílny, by si měli přinést  jedno až tři vyfouknutá nebo natvrdo uvařená vajíčka (pro zdobení barevnými vosky), jedno až tři syrová vejce (pro cibulovou batiku) a také jednu až tři plastové láhve různých barev. 
Předškoláci z estetické školičky při této příležitosti představí svoji tvorbu, spojenou se svátky jara. Případní zájemci si mohou koupit i další velikonoční drobnosti, přání a keramiku. Děti za vstupné zaplatí desetikorunu, dospělí 20 korun, anebo si místo vstupného mohou přinést nějakou doma upečenou velikonoční  dobrotu a k ní přiložit recept.
Akce se koná v budově Múzické školy v Nivnické ulici v Ostravě - Mariánských Horách.

Občanské sdružení Noema spojuje rodiče a přátele Múzické školy.

Estetická školička působí jako součást Múzické školy a nabízí dětem předškolního věku nejen základní předškolní přípravu, ale také první rozvoj v základních uměleckých disciplínách.

Múzická škola dlouhodobě oskytuje obyvatelům města se zdravotním postižením stejnou možnost rozvíjet umělecké a tvůrčí schopnosti jako dětem a mladým lidem bez handicapu. Dnes má Múzická škola 360 žáků, o které se stará více než 30 pedagogů, terapeutů a dalších externích spolupracovníků. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz