Janáčkův máj

Moravskoslezský


Hlavně nesmí býti smutno...

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook
Jeden z posledních hitů internetu

O Češích se říká, že si umí udělat legraci z čekoholiv. Černý humor je našemu národu vlastní, jako žádnému jinému. Svůj smích umí obrátit i sami proti sobě a svému neštěstí. Pro někoho je to nepochopitelné až zvrhlé, ale ve finále to má dobrý efekt. Legrací se snažíme povznést se nad problémy, kvůli kterým by se jiní možná už dávno topili v trudomyslnosti. Posuďte sami.

Třeba tento týden se po facebooku stejně rychle jako zprávy o špatném ovzduší šíří vtipy o smogu. Že je to kruté? Možná.

A humor, který si vzal na mušku metylalkoholovou aféru.

Vtipy o otráveném alkoholu nedávno zcela ovládly internet. Tady je jeden z nich: „V ČR prudce klesá spotřeba tvrdého alkoholu. Podle vyjádření prodejců jsou spotřebitelé pitím alkoholu již otráveni a nebaví je pít od nevidím do nevidím.“

A vzpomínáte na povodně? Třeba ty v roce 2002. Četla jsem zpověď chlapíka, který byl evakuovaný v Praze na Strahově a pak v Podolí. Jeho rodina přišla úplně o všechno. Dotyčný ztratil kvůli nervům 20 kilo váhy a jeho příbuzného odvezli s infarktem do nemocnice. A přesto tento muž hýřil humorem. A nejvíc se smál vtipu o žralokovi v obýváku.

Bezednou studnicí je aktuální téma volby prezidenta. Sejde se Čech, Žid, Rakušan, Japonec a Avatar...Znáte to? Nevadí, podobných si užijeme ještě dost. A je to dobře, protože se smíchem se dá zvládnout všechno líp.

Jak se říká, humor je sůl země, a kdo je jím dobře prosolen, uchová se dlouho čerstvý.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz