Janáčkův máj

Moravskoslezský


Novinkou na veletrhu studijních příležitostí je soutěž VÍM PROČ

o společný stánek byl zájem

Ostrava, Výstaviště Černá louka, 6. a 7. prosince – na veletrhu Učeň, středoškolák, vysokoškolák vystavuje Skupina ČEZ spolu se svými partnerskými školami. Poprvé zde představila novou soutěž s názvem VÍM PROČ.

 

Letos jsme přijeli do Ostravy představit novou soutěž „VÍM PROČ“. Studenti natočí fyzikální pokus a nejlepší natočená videa odměníme. „K praktické fyzice se snažíme přivést už školáky. Nejčastěji pro ně připravujeme soutěže vedoucí k vlastní aktivitě. Připravit a natočit určitý fyzikální jev vyžaduje víc energie než klikání u počítače. Naším cílem je v mladých lidech tuto energii rozvíjet a ukázat, že fyzika je zábava,“ říká Pavel Puff, manažer Útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

Stánek Skupiny ČEZ je propojen se stánky dvou partnerských škol. Střední školy elektrotechnické Ostrava a Střední školy elektrotechniky a informatiky Ostrava. Na veletrhu bude vystavovat i mimoostravská škola Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola z Frýdku-Místku, která se stala partnerskou školou Skupiny ČEZ právě letos. Zájemci o studium na odborných školách a jejich rodiče se tak na jednom místě dozvědí nejen o studiu na těchto školách, ale také o partnerské spolupráci těchto škol a Skupiny ČEZ. Vzájemná spolupráce je výhodná pro všechny. Pedagogové absolvují odborné stáže přímo na pracovištích ČEZ Distribuce, a.s., a ČEZ Distribuční služby, s.r.o. Studenti druhých až čtvrtých ročníků tam pak každoročně dochází na praxi. Studující kromě teorie získají i aktuální praktické dovednosti, učitelé pak získané poznatky z absolvovaných stáží zapracují do studijních plánů. Absolventi tak získají praktickou výbavu ušitou na míru současným požadavkům zaměstnavatelů v technických oborech. Jejich budoucnost totiž nemusí směřovat jen do Skupiny ČEZ, ale také třeba k jejím dodavatelům nebo do dalších společností. Díky takto řízeným školám tak mají jejich absolventi nemalou šanci takové místo získat. A to už je pěkná motivace pro studium na partnerských školách Skupiny ČEZ.

 

VÍM PROČ soutěž: www.vimproc.cz

 

Seznam partnerských škol naleznete na http://www.kdejinde.cz/cs/spolupracujici-skoly.html

 

Více o vzdělávání se dozvíte na stránkách www.cez.cz/cs/vyzkum-a-vzdelavani.html.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz