Janáčkův máj

Moravskoslezský


Slavíte Silvestra? A co zapíjíte?

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook
Naposledy upraveno: 31.12.2012 00:06

Přátelé, přiznejte se, kolik z vás skutečně má tu potřebu od srdce slavit Silvestra. Moc by mne zajímal ideový obsah této každoroční „povinné“ veselice. Nad čím vlastně jásáme? Možná bychom se nad tím měli zamyslet.

Jsme čím dál starší. A narovinu - pravidlo, že čím starší, tím hezčí, platí bohužel jen pro hrstku lidí, zejména mužů. Není důvod myslet si, že právě vy k nim patříte.

To, že se chystáte oslavovat příchod nového roku ještě neznamená, že bude v něčem lepší než ten předchozí. S každým dalším rokem přichází nové ceny. Služeb, energií, nové daně. A ty, jak je známo, neklesají, ale spíš rostou. Je to snad důvod k radosti?

Vyhlížíte nový rok se sklenkou v ruce u okna a hloubáte nad tím minulým? Tato činnost je vám – jak to říct – dost na prd. Je naivní myslet si, že „něco“ přijde za vámi, pokud tomu proaktivně nepůjdete naproti vy sami, takže se okamžitě přestaňte sladkobolně dojímat.

Dobře, tak nejste úplně pasivní. Udělali jste si seznam předsevzetí, které hodláte tvrdošíjně nejméně týden dodržovat. Upletli jste si na sebe bič, devítiocasou kočku, jíž se budete do krve po zádech bičovat, abyste zjistili, že vám ty zlozvyky strašně chybí. Počátek několikadenní tortury ale přece nemusíte oslavovat ohňostrojem a hektolitry vína.

Bude vám totiž pravděpodobně špatně. Což je daň za oslavičku, na kterou se chystáte. Dost možná se budete opíjet v maškarních kostýmech, což je ještě větší ptákovina než vaše předsevzetí. Nic totiž nevypadá lépe než zborcená postava muže s blonďatou parukou v dámských šatech a rozladěnou španělkou v ruce.

Podívejte se kolem sebe. Podívejte se na sebe. De ja vu, viďte. Stejné datum, stejní kamarádi, stejná situace. Hrome, cože jste si to dali za předsevzetí vloni?

Uvědomte si, jaké koncové dvojčíslí má příští rok. :)

Tak co, napijeme se?


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz