Janáčkův máj

Zlínský


Mezinárodní konference Čtení dětem mění životy

– Celé Česko čte dětem, o. p. s.
Pozvánka

 Srdečně vás zveme k účasti na mezinárodní konferenci ČTENÍ DĚTEM MĚNÍ ŽIVOTY, která se koná ve středu 16. 10. 2013 v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze. Pořadatelem a hostitelem konference je obecně prospěšná společnost Celé Česko čte dětem®.

Konference zhodnotí dosavadní poznatky a zkušenosti z let, po která v České republice i v Polsku probíhají osvětové kampaně zasvěcené propagaci hlasitého čtení dětem v rodině a dětského čtenářství jako takového. Celé Česko čte dětem® vede stejnojmennou kampaň sedmým rokem.

K dispozici bude polsko-český i česko-polský a také anglicko-český simultánní překlad přednášek. 

Posluchači budou mít jedinečnou příležitost vyslechnout zkrácený záznam přednášky Jima Trelease, největšího propagátora předčítání dětem z USA a autora knihy The Read-Aloud Handbook (Učebnice hlasitého předčítání). 

Tato kniha se stala bestsellerem a akademickou příručkou a byla přeložena do mnoha světových jazyků.

K posluchačům promluví dámy, které tyto kampaně u nás i v zahraničí vymyslely, vedou, usilovně propagují a problematikou se zabývají do hloubky (Eva Katrušáková, Irena Koźmińska a Elżbieta Olszewska).

Jelikož dětská četba má blahodárný vliv na psychický, morální a rozumový vývoj dítěte, nemůže na konferenci chybět názor jednoho z nejznámějších českých psychologů a psychoterapeutů Jeronýma Klimeše, který nás provede tématem Děti a média.

Pravidelné čtení dětem je v mnoha vyspělých zemích považováno za účinnou výchovnou metodu. U nás předčítání dětem bohužel tento statut zatím nemá.

Mezinárodní konference ČTENÍ DĚTEM MĚNÍ ŽIVOTY se uskuteční pod záštitou hlavního města Prahy.

Na konferenci se můžete registrovat ZDE.

Další informace vám za Celé Česko čte dětem® rády poskytnou: 

Mgr. Eva Katrušáková – ředitelka, tel.: 777 301 263, e-mail: katrusakova@ctemedetem.cz

Kateřina Němcová – manažerka kulturních projektů, tel.: 774 782 191, e-mail: info@ctemedetem.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz