Janáčkův máj

Moravskoslezský


Svátek lásky? A kdo řekl, že tak to má být!

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook

Milý Valentýne,

chtěla bych ti říct, že tě slavit nebudu. Ne proto, že bych neměla komu vyjádřit city, ale z duše se mi protiví dělat to programově v jedno konkrétní datum v roce pod diktátem marketérů obchodních řetězců.

Myslím, že nejsem romantik. Nebo spíš nejsem vyznavač ordinérních romantických projevů.Nepotrpím si na dárky a už vůbec ne na takové, které se „obvykle“ dávají ženám. Nenosím šperky ani krajky a parfémy si kupuju sama. Kdyby mi můj muž něco z toho přinesl, myslela bych si, že je úplně bez fantazie.

Stejně tak šumivé víno a uzeninu v akci, jak to nabízí reklama jednoho supermarketu. Umíte si představit tu nudu? Váš partner přijde s lahví a štanglí salámu. To skoro připomíná scénky z filmů minulé doby, kdy se nosily na rande karafiáty a chlebíčky.

Možná si  ještě  zajdete do kina na romantickou komedii, na večeři, jejíž součástí budou horké maliny se šlehačkou a nebo si originálním způsobem prokážete lásku tak, že půjdete společně darovat krev.

U nás se Valentýn slaví jinak. Děda má totiž 14. února narozeniny. A protože je nešika, na Valentýna jezdíváme na traumatologii. Jednou z pořezaným palcem, jindy s naraženým předloktím. Každý rok strávím tři, čtyři hodinky na sedačce v čekárně vedle milovaného člověka uklidňováním, že vše bude dobré.

A víte co? Tohle je asi mnohem větším důkazem lásky než lístky do biografu, byť to není láska partnerská.Prožitek je přesto intenzivnější. Jak říkám, Valentýn se musí procítit.

Také letos se to už blíží. Né, že bych dědovi něco špatného přála, ale oba se už připravujeme na různé varianty. Na které oddělení letos pojedeme?  Kdo bude mít asi službu? Má smysl, aby babička pekla dort? Už jsme si objednali tousty a švestkový koláč, aby nám na té nemocniční chodbě nevyhládlo.

Děláme si z toho legraci. Valentýna si zkrátka prožíváme po svém.

Dělejte to taky, jinak dopadnete takhle:

 http://www.youtube.com/watch?v=W1xrXpzYJDw


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz