Janáčkův máj

Praha


Festival Prague Coffee Festival 2015 již tento víkend na Letné


Ve dnech 10. a 11. října 2015 se uskuteční v Národním zemědělském muzeu v Kostelní ulici na Letné 4. ročník oslavy kávové kultury – Prague Coffee Festival.

Prague Coffee Festival bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin.

Festivalový program nabídne dohromady osm barů s kávou jak z českých, tak i zahraničních pražíren. Návštěvníci tedy mohou navštívit čtyři espresso bary a čtyři bary s kávou připravenou alternativními metodami

Další možností ochutnávky budou samozřejmě také řízené degustace, tzv. cuppingy. Dále se návštěvníci mohou těšit na workshopy domácí přípravy, nebo na to, jak rozlišit rozmanité chuti kávy. Vzácný host– Miguel Mateo Sebastian z Manos Campesinas bude mluvit o tom, jak probíhá obchod s kávou v Guatemale v rámci sobotních i nedělních přednášek. 

Dalším váženým hostem bude po oba festivalové dny Brit Steven Leighton z Has Bean Coffee, který bude přednášet na téma marketing kávy. 

Přednáškový program zakončí diskuze majitelů českých i zahraničních pražíren moderovaná Danielem Kolským (mamacoffee) s hosty, kteří budou zastupovat pražírny, jako je například The Barn (Německo), Casino Mocca (Maďarsko) či Climpson and sons (Velká Británie). 

O hudbu se během festivalu postarají DJ Gadjo a DJ Cabaret Manana. V sobotu večer proběhne v Café Jedna ve Veletržním paláci Coffee Party, kam jsou zváni všichni bez výjimky.

„Jednou z letošních novinek bude i originální prostor Národního zemědělského muzea, který se pojí s kávou jako zemědělskou plodinou. Celý program se tak uskuteční mezi různými expozicemi či v jejich těsné blízkosti.

V rámci festivalu vydává Coffee Embassy také 3. vydání Knihy kaváren, která čtenáře provede po 43ech zajímavých českých místech provoněných kávou. Kniha zároveň funguje jako poukázka na 43 káv zdarma,“ nastiňuje část programu Eva Mrlíková Tydlitátová, hlavní produkční Prague Coffee Festivalu.

Prague Coffee Festival je druhým rokem pořádán Coffee Embassy z.s., která si klade za cíl propagaci kávové kultury a seznamování široké veřejnosti s tématy týkajícími se kávy, jejích pěstitelů, zpracovatelů a nových trendů v tomto oboru.

Vstupenky je možné zakoupit online na www.coffeefest.cz či tištěné v kavárně Original Coffee (Praha 1). Jednodenní vstupenka stojí 250 korun. V ceně jsou zahrnuty všechny ochutnávky kávy a program festivalu (zdarma). Na stejné webové stránce je možné se přihlásit na workshopy či cupping.

Prague Coffee Festival je pořádán pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky a radního Hlavního města Prahy Jana Wolfa.


Foto: www.nzm.czKomentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz