Janáčkův máj

Moravskoslezský


Charita Ostrava slavnostně otevřela „Noclehárnu pro lidi bez domova“

– PR pracovník Diecézní charita ostravsko - opavská

Nová sociální služba „Noclehárna pro lidi bez domova“ v Charitním domě bl. Matky Terezy, která vznikla za podpory města Nový Jičín a Ministerstva práce a sociálních věcí, umožní nocleh 10 mužům a 2 ženám v krizové životní situaci. Poskytnutím podmínek pro osobní hygienu a přespání umožní svým uživatelům nejen přečkat noc, ale také je podpoří ve snaze krizovou životní situaci řešit.

Slavnostní otevření proběhlo v pondělí 8. 10. 2012, kdy novou noclehárnu požehnal novojičínský děkan Mons. Alois Peroutka. "Úroveň společnosti se pozná dle toho, jak se dokáže postarat o nejpotřebnější lidi v krizi. Vytvořením možnosti noclehu pro lidi bez domova se Nový Jičín tuto úroveň získává" pronesl v řeči Mons. Peroutka při slavnostním požehnání zrekonstruovaných prostor nové noclehárny v Charitním domě bl. Matky Terezy. Charita Ostrava provozuje v tomto domě od ledna 2012 také sociální službu azylového domu.

Vedoucí Charitního domu bl. Matky Terezy, Marcel Brož poděkoval za podporu a pomoc při vybudování nové noclehárny. "Jsem rád, že se nám za podpory města, firem, brigádníků i dobrovolníků podařilo tento projekt noclehárny uvést do života. Myslím, že společně se službami azylového domu, charitního šatníku a potravinové pomoci nyní nabízíme potřebným lidem možnost najít zázemí a cestu z krizové životní situace."

Slavnostního aktu se také zúčastnil starosta města Nový Jičín PhDr. Jaroslav Dvořák, ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, prezident Diecézní charity ostravsko-opavské P. Jan Larisch, Th.D. a ředitel Charity Ostrava Bc. Martin Pražák.


Komentáře

  • Kateřina Piechowicz : Skvělý počin. Ale zajímalo by mne, proč je pro muže vyhrazeno 10 míst a pro ženy jen dvě. Znamená to, že v Novém Jičíně není mnoho bezdomovkyň a nebo jsou pro ně vyhrazeny jiná místa někde jinde?


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz