Janáčkův máj

Moravskoslezský


Olomoucké gymnázium vychovává fyziky a přírodovědce

točim a svítí

Technické obory nejsou mezi středoškoláky příliš v oblibě a učitelé na olomouckém Gymnáziu Hejčín se to rozhodli změnit. Svým studentům nabízejí zajímavější výuku fyziky a dalších přírodovědných oborů, aby u nich vzbudili zájem o náročné předměty. Díky novému vybavení odborných učeben, na které přispěla Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun, se teď v přírodních vědách vzdělávají pomocí zábavných názorných pokusů.

                          

Gymnázium za peníze z projektu Oranžová učebna zakoupilo soupravy pro výuku elektrodynamiky a alternativních zdrojů elektrické energie. Žáci se tak s probíraným učivem seznamují efektivněji prostřednictvím zajímavých pokusů a názorných pomůcek. Naším záměrem je popularizace přírodovědných a technických předmětů u studentů a jejich příprava na studium těchto oborů na vysokých školách,“ vysvětlil ředitel gymnázia Evžen Mayer.

 

S novými pomůckami mohou gymnazisté měřit velikost indukovaného napětí a sledovat pohyb vodiče s proudem v magnetickém poli. Naučí se sestavit si model feromagnetického měřicího přístroje, alternátoru nebo dynama a prakticky se seznámí s funkcemi solárního panelu.

 

Podpoře vzdělávání se věnuje Nadace ČEZ už od roku 2010, kdy poprvé otevřela grantové řízení Oranžová učebna na podporu zkvalitnění výuky technických a přírodovědných předmětů. Do dnešního dne podpořila 67 Oranžových učeben po celé České republice. „O absolventy a studenty technických oborů je na trhu práce velký zájem. Věřím proto, že s pomocí názorných pokusů se gymnáziu podaří studenty přesvědčit, že fyzika může být zábava,“ řekla Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz