Janáčkův máj

Moravskoslezský


„Krásná, zvláštní, bujná, oduševnělá, mimo vší pochybnost“

Hostem koncertu je Claudio Mansutti

Po Smetanově triu, které zahájilo řadu komorních koncertů Janáčkovy filharmonie Ostrava, zavítá do moravskoslezské metropole další z věhlasných českých komorních souborů – Janáčkovo kvarteto. Jeho koncertní vystoupení se uskuteční 12. listopadu 2012 od 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Posluchači vyslechnou dva hudebně nápadité smyčcové kvartety. Shodou okolností jsou jejich autory učitel a žák – Leoš Janáček a Pavel Haas. Z tvorby prvního jmenovaného zazní jedno z jeho vrcholných komorních děl –„Listy důvěrné“.  Skladba dle slov Janáčka „krásná, zvláštní, bujná, oduševnělá, mimo vší pochybnost.“ Také Haasův Třetí smyčcový kvartet je dokladem autorova skladebného mistrovství.  Doplní je Mozartův Kvintet pro klarinet, dvoje housle, violu a violoncello, který byl napsán pro Antona Stadlera.  Jeho part na koncertě přednese skvělý italský klarinetista Claudio Mansutti. „S Claudiem Mansuttim jsme se seznámili na koncertě v Itálii, kde jsme se domluvili na spolupráci. Pana Mansuttiho jsme pak pozvali na několik koncertů do České republiky a ten ostravský je jedním z nich,“ říká Břetislav Vybíral, violoncellista Janáčkova kvarteta.

 Interpretační schopnosti aktérů koncertů jsou zárukou, že tento večer bude nesporně patřit k hudebním zážitkům.

Vstupenky v ceně 150 Kč (studenti a osoby starší 70 let mají nárok na 50% slevu) lze zakoupit v pokladně Domu kultury města Ostravy a pobočkách ostravského informačního servisu.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz