Janáčkův máj

Moravskoslezský


Lidová konzervatoř zve k adventnímu rozjímání

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava

Blížící se vánoční svátky oslaví svým předvánočním koncertem ve středu 12. prosince rovněž posluchači ostravské Lidové konzervatoře. 

Tato unikátní ostravská kulturní instituce patří už pětapadesát let k tomu, čím se Ostrava může pyšnit.
"V dnešní době, která odsunuje kulturu a umění jaksi na okraj zájmu, umožňuje Lidová konzervatoř uspokojit právě nezanedbtelnou potřebu umění nejen vnímat a pasivně poslouchat, ale také interpretovat a aktivně tvořit," vysvětluje dr. Jiří Čech, který patří ke kmenovým pedagogům Lidové konzervatoře.
"Máme dnes posluchače snad všech věkových kategorií," připomíná. "Jsou mezi nimi žáci školou povinní a studenti z ostravských středních a vysokých škol nejrůznějších oborů, včetně technických a přírodovědných. Jsou mezi nimi ale také amatérští hudebníci, kteří již mají své profese a zaměstnání. Přesto touží na jakési vyšší úrovni rozvíjet svá nadání. V tomto školním roce máme dokonce i posluchače seniory. Mnozí z těchto studujících k nám jezdí i z jiných částí kraje a dokonce Moravy."
Je třeba zdůraznit, že svým studentům a žákům  poskytuje Lidová konzervatoř ve srovnání například se středisky volného času velmi kvalitní pedagogické vedení, navíc je schopna nabídnout svým žákům pestrou škálu oborů a žánrů.
Předvánoční koncert toto žánrové a oborové bohatství odráží. Účinkující z pěveckých tříd Josefa Fryščáka, Andrey Jurčíkové, Libuše Klusové, z houslové třídy Alžběty Kolářové a z klavírních tříd Inge Vysloužilové a Pavly Kukalové vystoupí s písněmi a skladbami italských renesančních a barokních autorů. Zazní rovněž árie He was despised z Händlova oratoria Mesiáš, či árie Bereite dich, Zion z Vánočního oratoria J. S. Bacha. Milovníky české vánoční klasiky určitě potěší pastorella Rozmilý slavíčku a další skladby.
"Konzervatoř se snaží vést své posluchače jako umělecké osobnosti komplexně," dodává dr. Jiří Čech, který koncert dramaturgicky připravil.  "Návštěvníci koncertu se o tom mohou přesvědčit, zazní zde totiž novinka - píseň Advent, kterou složila Marta Dvořáková a také ji při této příležitosti sama zazpívá."
Předvánoční koncert posluchačů Lidové konzervatoře zazní ve středu 12. prosince od 17 hodin v koncertním sále školy ve Wattově ulici. 

Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava je příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy. V současné době se zde vzdělává více než 700 studentů. Lidová konzervatoř byla založena v roce 1957, Múzická škola v roce 1991.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz