Janáčkův máj

Moravskoslezský


Na Šumbarku se otevřelo nové komunitní centrum

 Spolky PORTAVITA a jeho pobočný spolek Šumbarák, které na havířovském Šumbarku pracují s rodinami, seniory a lidmi, nacházejícími se ve složité životní situaci, otevírají nové prostory na náměstí T. G. Masaryka. Ty jim poskytla za symbolickou úplatu společnost RPG Byty, která takto podporuje i jiné organizace.

Přínosem je nová velká zasedací místnost, kde se budou konat besedy, workshopy a různá školení. „Zabýváme se dlouhodobě problematikou sociálně slabých obyvatel. Nové a větší prostory nám umožní s lidmi více pracovat. Plánujeme tady řadu školení pro dlouhodobě nezaměstnané, abychom jim umožnili vrátit se zpět do pracovního režimu. Chceme je naučit hospodařit a lépe zvládat náročné životní situace,“ říká výkonná ředitelka Spolku PORTAVITA Ivana Šajbanová. Podle jejích slov místním lidem chybí hlavně cílevědomost a motivace. „Vzhledem k tomu, že v sociální nouzi žijí celé generace rodin, je jasné, že bez něčí pomoci si ani nedokážou představit, že změna je možná. I proto s těmito lidmi pracujeme přímo v jejich domovech. Nyní můžeme práci rozšířit o motivační a vzdělávací kurzy, které lidem usnadní návrat na trh práce. Plánujeme také zprostředkovat místním lidem kouče, kteří jim s motivací pomohou. Jednoho nám poskytne také společnost RPG Byty zdarma, což určitě využijeme. Jedním z dlouhodobých cílů je i zvýšení finanční gramotnosti sociálně slabých obyvatel, se kterými spolupracujeme.“ dodává.

Spolky dále připravují workshop o bylinkách pro seniory, výtvarné dílny pro maminky s dětmi nebo pořad o nástrahách internetu. Šumbarák a PORTAVITA se v minulosti podílely například na přípravě slavnostního rozsvěcování vánočního stromu, pořádání streetballového turnaje, úklidů sídliště, psí přehlídky a dalších.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz